Architektura MuratorWydarzeniaO architekturze z Timem Stonorem

O architekturze z Timem Stonorem

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O Architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie brytyjski architekt i urbanista Tim Stonor, badający wzorce ludzkich zachowań w przestrzeni z wykorzystaniem teorii space syntax.

O architekturze z Timem Stonorem
Fot. dzięki uprzejmości Tima Stonora oraz  Space Syntax

Tim Stonor jest architektem i urbanistą, uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie projektowania układów przestrzennych, a w szczególności roli przestrzeni w generowaniu wartości społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Od 1989 roku prowadzi w Wielkiej Brytanii pracownię Space Syntax, która zajmuje się m.in. geometryczną analizą funkcjonowania przestrzeni i rozwija teorię tzw. składni przestrzennej (space syntax).

Wykład architekta odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18.00 na profilu A-Akademii na FB. Podczas spotkania Tim Stonor omówi wykorzystywane przez niego zasady planowania urbanistycznego i projektowania, a także dane, algorytmy i analitykę predykcyjną. Zaprezentuje ich zastosowanie w projektach o różnej skali, od pojedynczych przestrzeni publicznych po całe miasta.

W ramach cyklu „O Architekturze” gośćmi byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski, niemiecki architekt Eike Becker, Roger Riewe, Vicente Guallart czy Brytyjczyk Philip Beesley.

O architekturze z Timem Stonorem
Fot. dzięki uprzejmości Tima Stonora oraz  Space Syntax
Tagi:
Podsumowanie akcji Architekci grają dla WOŚP Zakończyła się organizowana przez „Architecture Snob” piąta edycja akcji Architekci grają dla WOŚP. W 2023 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 72 tysiące złotych!
W wieku 98 lat zmarł Witold Cęckiewicz Nie żyje nestor krakowskiej architektury Witold Cęckiewicz, laureat Honorowej Nagrody SARP, autor m.in. ambasady polskiej w New Delhi, hotelu Cracovia czy pomników na Polach Grunwaldu i w obozie Płaszów.
Nie żyje Krzysztof Chwalibóg W wieku 83 lat zmarł Krzysztof Chwalibóg, architekt, inicjator powołania Polskiej Rady Architektury, a następnie jej przewodniczący, współdyrektor programu pracy UIA Architektura dla wszystkich, autor i współautor wielu publikacji, a także projektu Polskiej Polityki Architektonicznej.
Bardzo się ze sobą kłócę: rozmowa ze Zbigniewm Maćkowem Te prawie 30 lat to nie jest żelazny dorobek, od którego powinniśmy teraz odcinać kupony. Rzeczy, którymi się dziś chwalimy, za 15 lat mogą być inaczej odbierane, bo przyczyniły się do tego, że z klimatem jest gorzej. Trzymam się zasady: dotychczasowe doświadczenia nas oczywiście budują, ale jest jak w piłce: jesteś tylko tak dobry, jak twój ostatni mecz – z okazji jubileuszu Maćków Pracowni Projektowej ze Zbigniewem Maćkowem rozmawia Maja Mozga-Górecka.
Pierwsze kroki w zawodzie zagranicą W nowym cyklu z praktycznymi poradami dotyczącymi możliwości budowania kariery architektonicznej na wymagającym rynku międzynarodowym Konrad Brzykcy o pracy w Nowym Jorku.
Shigeru Ban: architektura troski Czym jest architektura zrównoważona? Jaką rolę odgrywają w niej drewno i papier? W jaki sposób architekci, projektując, mogą pomagać uchodźcom i ofiarom katastrof? Jakie problemy w tym zakresie można napotkać w Polsce? O postrzeganiu komfortu, kontekstu i dobrostanu z architektem Shigeru Banem rozmawia Magda Pios.