Architektura MuratorWydarzeniaO architekturze z Timem Stonorem

O architekturze z Timem Stonorem

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O Architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie brytyjski architekt i urbanista Tim Stonor, badający wzorce ludzkich zachowań w przestrzeni z wykorzystaniem teorii space syntax.

O architekturze z Timem Stonorem
Fot. dzięki uprzejmości Tima Stonora oraz  Space Syntax

Tim Stonor jest architektem i urbanistą, uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie projektowania układów przestrzennych, a w szczególności roli przestrzeni w generowaniu wartości społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Od 1989 roku prowadzi w Wielkiej Brytanii pracownię Space Syntax, która zajmuje się m.in. geometryczną analizą funkcjonowania przestrzeni i rozwija teorię tzw. składni przestrzennej (space syntax).

Wykład architekta odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18.00 na profilu A-Akademii na FB. Podczas spotkania Tim Stonor omówi wykorzystywane przez niego zasady planowania urbanistycznego i projektowania, a także dane, algorytmy i analitykę predykcyjną. Zaprezentuje ich zastosowanie w projektach o różnej skali, od pojedynczych przestrzeni publicznych po całe miasta.

W ramach cyklu „O Architekturze” gośćmi byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski, niemiecki architekt Eike Becker, Roger Riewe, Vicente Guallart czy Brytyjczyk Philip Beesley.

O architekturze z Timem Stonorem
Fot. dzięki uprzejmości Tima Stonora oraz  Space Syntax
Tagi:
Tadeusz Barucki obchodzi setne urodziny! W czerwcu setne urodziny obchodzi Tadeusz Barucki, architekt, badacz architektury i publicysta, autor wielu książek dokumentujących polską architekturę, ale również monografii przybliżających zagraniczne dokonania w tej dziedzinie. Z okazji jubileuszu Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej organizują benefis jubilata.
Pracownia Only If, prowadzona przez Karolinę Częczek i Adama Framptona, wśród najlepszych młodych biur architektonicznych świata Magazyn „Architectural Record” opublikował listę najlepszych młodych biur architektonicznych z całego świata. Wśród 10 pracowni znalazło się studio Only If, współprowadzone przez Karolinę Częczek, absolwentkę architektury na Politechnice Krakowskiej i Yale School of Architecture.
Jubileusz pracowni SRDK Architekci Studio Śródka SRDK Architekci Studio Śródka działa nieprzerwanie od 1986 roku – początkowo jako Studio Projekt. Na jej potencjale zbudowany został Archicom, jedna z większych firm deweloperskich w kraju. W portfolio pracowni znajduje się wiele realizacji, zwłaszcza na terenie Wrocławia. W tym roku biuro obchodzi swoje 35-lecie.
Jubileusz krakowskiej piątki i architekci Z okazji jubileuszu 150-lecia V Liceum im. Augusta Witkowskiego w krakowskiej Galerii SARP można oglądać wystawę poświęconą absolwentom szkoły, którzy swoją przyszłość związali z architekturą. Kuratorami ekspozycji są Marta A. Urbańska i Piotr Lewicki.
Konstrukcje przyszłości: rozmowa z Achimem Mengesem Interesują nas i fascynują lekkie konstrukcje. Lekkość niekoniecznie oznacza dosłowną wagę konstrukcji, ale także ślad środowiskowy, jaki pozostawia ona na planecie. Achim Menges, profesor uniwersytetu w Stuttgarcie i „architekt eksperymentujący”, opowiada Agnieszce Radziszewskiej o swoich poszukiwaniach technologii dla architektury przyszłości.
Hans Poelzig i styl tworzywa Muzeum Architektury zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga, architekta, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu. Ekspozycja „Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem. Hans Poelzig i styl tworzywa” obejmuje projekty i dzieła sztuki użytkowej z okresu, gdy architekt kierował Królewską Szkołą Sztuki i Przemysłu Artystycznego.