Architektura MuratorWydarzeniaO architekturze z Timem Stonorem

O architekturze z Timem Stonorem

Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu „O Architekturze”. Tym razem gościem spotkania będzie brytyjski architekt i urbanista Tim Stonor, badający wzorce ludzkich zachowań w przestrzeni z wykorzystaniem teorii space syntax.

O architekturze z Timem Stonorem
Fot. dzięki uprzejmości Tima Stonora oraz  Space Syntax

Tim Stonor jest architektem i urbanistą, uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie projektowania układów przestrzennych, a w szczególności roli przestrzeni w generowaniu wartości społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Od 1989 roku prowadzi w Wielkiej Brytanii pracownię Space Syntax, która zajmuje się m.in. geometryczną analizą funkcjonowania przestrzeni i rozwija teorię tzw. składni przestrzennej (space syntax).

Wykład architekta odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 18.00 na profilu A-Akademii na FB. Podczas spotkania Tim Stonor omówi wykorzystywane przez niego zasady planowania urbanistycznego i projektowania, a także dane, algorytmy i analitykę predykcyjną. Zaprezentuje ich zastosowanie w projektach o różnej skali, od pojedynczych przestrzeni publicznych po całe miasta.

W ramach cyklu „O Architekturze” gośćmi byli dotąd m.in. Zbigniew Maćków, Fernando Menis, Allan Starski, niemiecki architekt Eike Becker, Roger Riewe, Vicente Guallart czy Brytyjczyk Philip Beesley.

O architekturze z Timem Stonorem
Fot. dzięki uprzejmości Tima Stonora oraz  Space Syntax
Tagi:
Architektura jest najważniejsza: Ingarden, Lewicki, Wróbel Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na dyskusję z udziałem krakowskich architektów – Krzysztofa Ingardena, Piotra Lewickiego i Piotra Wróbla. Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy „Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”.
Ukraina w odbudowie Jaka może być obecna skala wojennych zniszczeń w Ukrainie? Co jest największą stratą z obszaru dziedzictwa architektury? Na czym przede wszystkim będzie polegać odbudowa? I na ile można tu mówić o odbudowie, a na ile o budowie zupełnie nowych dzielnic, miast i wsi? Nad tymi pytaniami zastanawiamy się wraz ze stołecznym konserwatorem zabytków Michałem Krasuckim – koordynatorem utworzonego przez władze Warszawy Domu Odbudowy Ukrainy.
Nie żyje architekt Stanisław Fijałkowski 13 września w wieku 88 lat zmarł architekt Stanisław Fijałkowski, autor m.in. Biblioteki Narodowej w Warszawie, Collegium KUL w Lublinie, a także ponad 30 szkół podstawowych, kilkunastu kościołów oraz wielu ambasad i konsulatów RP. Przypominamy wywiad, jakiego udzielił „Architekturze-murator” w 2014 roku.
Leszek Zdek: w stronę lepszej architektury Najnowsze wystawa w Muzeum Architektury prezentuje najważniejsze projekty i realizacje wrocławskiego architekta Leszka Zdeka. Jak podkreślają kuratorzy, Aleksandra Czupkiewicz i Łukasz Wojciechowski, projektant zawsze szukał przestrzeni na ulepszenie architektury, na lepsze przystosowanie jej do potrzeb użytkowników i na odrobinę artyzmu.
Wnętrza pracowni REFORM Architekt: zaglądamy do biura Marcina Tomaszewskiego Wnętrza pracowni architektonicznej bywają manifestem postawy twórczej i autorskim showroomem ukazującym potencjał zespołu. Nowo ukończone biuro łódzkiego studia REFORM Architekt jest tego doskonałym przykładem.
Poszukiwany Doradca Architektoniczny Polski oddział szwajcarskiej firmy IGP Pulvertechnik, wiodącego europejskiego producenta farb proszkowych, poszukuje osoby na stanowisko Doradcy Architektonicznego.