Architektura MuratorWydarzeniaOffice Superstar 2 – najlepsze wnętrza biurowe w Polsce AD 2018

Office Superstar 2 – najlepsze wnętrza biurowe w Polsce AD 2018

Publikujemy najciekawsze aranżacje przestrzeni biurowych w Polsce nagrodzone w drugiej edycji konkursu Office Superstar organizowanego przez międzynarodową firmę doradczo-inwestycyjną CBRE. Honorowy patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Office Superstar 2 – najlepsze wnętrza biurowe w Polsce AD 2018
Zwycięzca w kategorii „Najlepsze Biuro we Wrocławiu” Office Superstar 2018 – biuro firmy Droids on Roids, proj. mode:lina

Metody pracy ulegają w ostatnim czasie diametralnym przeobrażeniom. Jesteśmy coraz bardziej mobilni i elastyczni, a czas naszej pracy staje się nieokreślony – wystarczy w środku tygodnia wejść do pierwszej lepszej klubokawiarni, by zobaczyć, jak pracują dziś milenialsi. Rozparci w wygodnych fotelach, z kubkiem osławionej sojowej latte w ręce, wpatrzeni w ekrany swoich maców. Karierę robią domowe biura, zacierające granicę między sferą prywatną a zawodową, ale umożliwiające dużą niezależność. Zmiany widoczne są również w aranżacji komercyjnych przestrzeni biurowych. Open space’y pomału odchodzą do lamusa. Nowoczesne biuro to miejsce spotkań kilku pokoleń, łączące na jednej powierzchni różne przyzwyczajenia i style pracy. Aby choć w części zdiagnozować to stosunkowe nowe w Polsce zjawisko, firma CBRE postanowiła zorganizować konkurs na najbardziej innowacyjne miejsca pracy – Office Superstar. W tym roku odbyła się jego druga edycja. Zgłoszeń można było dokonywać aż w 17 kategoriach, obejmujących m.in. przestrzeń konferencyjną i coworkingową oraz aranżacje biur kilku wybranych branż, w tym prawniczej, technologicznej i kreatywnej. Honorowy patronat nad konkursem objął SARP.

W jury nagrody znaleźli się Ewa Andrzejewska, redaktor naczelna Eurobuild CEE, Daniel Bienias, dyrektor zarządzający CBRE, Beata Bochińska, historyczka sztuki, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w latach 2006-2011, Radosław Buczkowski, z Philips Lighting, Radosław Gajda, architekt i urbanista, założyciel videobloga Architecture is a good idea, Łukasz Kałędkiewicz z CBRE, Bogna Kietlińska, historyczka sztuki, Karolina Manikowska z Grupy Nowy Styl, Michał Młynarczyk, prezes firmy Devire oraz psycholog biznesu Jacek Santorski. – Godnie i wygodnie – takie motto towarzyszyło w tym roku kapitule konkursowej, która zapoznała się z ponad 150 zgłoszonymi projektami i wyłoniła najlepsze aranżacje biurowe. W szczególności członkowie jury zwracali uwagę, czy przestrzeń jest w stu procentach skupiona na pracownikach i ich potrzebach oraz jak jest wykorzystywana w praktyce – mówi Natalia Wenzławska, zastępca dyrektora marketingu i komunikacji w CBRE. Poniżej prezentujemy laureatów drugiej edycji konkursu Office Superstar.

W kategorii „Najlepsze Biuro Coworkingowe” – HubHub w Warszawie, proj. 370 studio

W kategorii „Przestrzeń Socjalna” – biuro firmy Boldare w Gliwicach, proj. Biuro Projektów Rafał Drobczyk

W kategorii „Biurowy Wellness” – przestrzeń firmy Codewise w Krakowie, proj. Tomasz Chruściel, Make it Yours & Maciej Sawiński Massive Design

W kategorii „Najlepsza Sala Konferencyjna” – przestrzeń w siedzibie firmy Lionbridge w Warszawie, proj. DSGN Studio Architektoniczne

W kategorii „Najlepsze Biuro w Branży Finansowej” – biuro ING Bank Śląski w Katowicach, proj. Eksner Industry

W kategorii „Najlepsze Biuro w Branży Prawniczej” – biuro kancelarii prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy we Wrocławiu, proj. Limbach Design Wrocław

W kategorii „Najlepsze Biuro we Branży Technologicznej” – biuro firmy The Software House w Gliwicach, proj. Zalewski Architecture Group

W kategorii „Najlepsze Biuro w Branży Kreatywnej” – biuro Papaya Films w Warszawie, proj. MP Studio Architektury

W kategorii „Najlepsze Biuro w Branży BPO/SSC” – biuro firmy People Scout w Krakowie, proj. The Design Group

W kategorii „Najlepsze Biuro w Branży Doradczej / Usługowej” – biuro firmy KIDS&Co. W Warszawie, proj. xystudio

W kategorii „Najlepsze Biuro w Magazynach” – biuro firmy Drabest w Mnikowie k. Krakowa, proj. Ofisovnia Katarzyna Lubera-Żelazko

W kategorii „Najlepsze Biuro w Trójmieście” – biura firmy LPP w Gdańsku, proj. studio 1:1

W kategorii „Najlepsze Biuro w Poznaniu” – biuro firmy VOX, proj. Bidermann+Wide

W kategorii „Najlepsze Biuro we Wrocławiu” – biuro firmy Droids on Roids, proj. mode:lina

W kategorii „Najlepsze Biuro we Krakowie” – biuro firmy ESET, proj. The Design Group – Konrad Krusiewicz

W kategorii „Najlepsze Biuro w Łodzi” – Centrum Biznesowe Regus, proj. Zbigniew Olejniczak

W kategorii „Innowacje i Technologie” – firma Skanska za autorski system inteligentnego zarządzania, który scala innowacyjne technologie w budynku.

Laureaci konkursu otrzymali statuetki w postaci lewitujących doniczek oraz tillandsie – rośliny, które do życia potrzebują jedynie powietrza oraz odrobiny wilgoci. Wręczenie nagród odbyło się 3 października, podczas gali Talks & Awards OFFICE SUPERSTAR w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

Trendy biurowe 2023: wielofunkcyjne, ergonomiczne i bardziej zrównoważone miejsca pracy Model hybrydowy, łączący pracę wykonywaną zdalnie i w siedzibie firmy, jest chyba najlepszą ilustracją zmian zachodzących we współczesnych biurach. Zmiany te napędzają ewolucję środowiska pracy. Dzięki uważnemu monitorowaniu tendencji na rynku, regularnemu uczestniczeniu w targach i współpracy z projektantami o światowej renomie NARBUTAS identyfikuje cztery dominujące trendy w przestrzeniach biurowych. Meble odzwierciedlające te trendy zostały niedawno zaprezentowane na targach meblowych Orgatec w Niemczech.
Zaprojektowane z myślą o bardziej higienicznym środowisku w miejscu pracy Przestrzeń, która jest zaprojektowana z myślą o użytkownikach i zadaniach, jakie przed nimi stoją zdecydowanie poprawia komfort pracy, ale jest też często kartą przetargową w walce o najlepszego pracownika. Jak stworzyć dobrą i inspirującą atmosferę w miejscu pracy?
Second Home: biuro postpandemiczne? Jak będziemy pracować po pandemii? Eksperci w branżowych mediach nie ustają w spekulacjach, przewidując m.in. większą popularność pracy zdalnej, wielofunkcyjnych, łatwych do reorganizacji przestrzeni serwisowanych, a przede wszystkim nowoczesnych technologii, pozwalających ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi. Dodatkowym, ważnym aspektem jest też wprowadzanie natury do wnętrz. Architekci z hiszpańskiego studia Selgascano poszli o krok dalej. Zamiast przenieść ogród do biura, przenieśli biuro do ogrodu.
Biuro w domu. Jak urządzić domowe biuro na czas epidemii? Domowe biuro nie jest wynalazkiem epoki koronawirusa. Biuro w domu, łączące funkcję miejsca pracy i przestrzeni do życia, obecne było w wielu formach od setek lat. Dopiero w drugiej połowie XX wieku zaczęto ten trend stopniowo ograniczać. Prezentujemy najciekawsze pomysły na aranżacje domowego biura.
Najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce AD 2019 Firma CBRE rozstrzygnęła trzecią edycję konkursu Office Superstar na najlepsze przestrzenie biurowe w Polsce. Wyboru laureatów dokonało jury, w którego skład weszli m.in. architekci Ewa Kuryłowicz, Grzegorz Stiasny, Radosław Gajda i Natalia Szcześniak oraz Anna Żmijewska, redaktor działu Technika „A-m”.
Biuro na antresoli – siedziba firmy Budus we Wrocławiu Niewielkie biuro wrocławskiej firmy deweloperskiej miało być miejscem, gdzie klienci w przyjaznej atmosferze mogliby podejmować jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Za projekt wnętrz odpowiada hanczar studio.