Pawilon SARP: architektura Warszawy w akwareli
Architektura Warszawy – dawna i współczesna – jest głównym tematem prac Tytusa Brzozowskiego.

Tytus Brzozowski jest architektem, absolwentem warszawskiego wydziału architektury, ale też akwarelistą. Wystawa prezentowana w warszawskim Pawilonie Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) jest zbiorem prac wykonanych w ciągu trzech ostatnich lat. Dbając o realistyczny warsztat, bawi się obrazem miasta. Łączy budynki współczesne z już nie istniejącymi, powiększa je lub multiplikuje. Chętnie też łączy współczesną i dawną architekturę Warszawy z surrealistycznymi detalami, czasem wprost cytując XIX-wiecznych malarzy – jak wtedy, gdy pozwala pająkowi Odilon Redona wspinać się na miejskie wieże, albo dodając drobne, zabawne szczegóły.
Uważam, że dla architektów malarstwo jest jedną z form zabierania głosu w dyskusji o przestrzeni oraz szerzej, odnajdowania się w życiu zawodowym. Opowiadając o architekturze, szukam otaczającego ją gwaru i drgań. Próbuję odnajdować elementy krajobrazu miast i łączyć je w nowe układy, zestawiam budynki z różnych momentów historii, łączę odległe fragmenty miasta, tworząc nowe miejsca – pisze o swoich pracach Tytus Brzozowski.
Tytus Brzozowski – wystawa malarstwa
Pawilon wystawowy SARP
ul. Foksal 2, Warszawa
wystawa czynna od 10 do 14 lutego 2014
wernisaż 10 lutego, 19:00
Więcej polecanych wydarzeń w najnowszym numerze miesięcznika „Architektura-murator”. Nowe wystawy i wydarzenia wybiera redaktor prowadzący Agnieszka Dąbrowska