Architektura MuratorWydarzeniaPodwórze – pole wyobraźni. Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie

Podwórze – pole wyobraźni. Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie

Tematem tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie jest Podwórze – pole wyobraźni. Dwudniowe wydarzenie obejmie wystawy, prelekcje oraz konferencję poświęconą znaczeniu tradycji we współczesnej architekturze.

W programie i wśród wydarzeń towarzyszących są m.in. prezentacje wyników trzech konkursów, oraz wystawy: Architekci Małopolski 2011-2017, Współczesna Architektura Chińska, Polska architektura dzisiaj, Szlakami dziedzictwa. Przegląd architektury Krakowa lat 1945-1990 i Wspólne Pole. Nie zabraknie również wystąpień polskich i zagranicznych architektów. 12 października w ramach konferencji MBA KRK 2017: Pojęcie „tradycji” we współczesnej debacie o architekturze będzie można wysłuchać prelekcji Jacka Purchli, Małgorzaty Omilanowskiej, Stanisława Niemczyka, Zbigniewa Maćkowa, Konrada Kuczy-Kuczyńskiego i Janusza Sepioła. Z kolei 13 października odbędą się wykłady i jurorów konkursu oraz gości specjalnych. "Architektura-murator" jest patronem medialnym wydarzenia.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie: www.mba2017.sarp.krakow.pl
Organizatorzy: Miasto Kraków, SARP Oddział Kraków.
Kurator: Grzegorz Stiasny
12-13 października
Centrum Kongresowe ICE, Kraków

Tagi:
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie Zakończyła się budowa nowej hali sportowej w Krakowie. Kino plenerowe, warzywnik oraz biblioteka na dachu to tylko niektóre pomysły uczniów, które architekci z ARP Manecki uwzględnili w projekcie obiektu.
Pracownia BE DDJM Architekci przebuduje gmach Poczty Głównej w Krakowie Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zyska nową funkcję. Projekt adaptacji obiektu na hotel opracowało biuro BE DDJM Architekci.
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.