Główne wydarzenie to wystawa Projektowanie wszędzie, które przedstawi dorobek projektowy absolwentów i wykładowców Wydziału Wzornictwa. Ekspozycja obejmie kilka dekad materiału, od klasyków polskiego wzornictwa, takich jak Syrena Sport Cezarego Nawrota, po projekty, które wrosły w polski krajobraz, takich jak Miejski System Informacji dla Warszawy autorstwa Towarzystwa Projektowego.
Program obejmie także dwie inne wystawy. Miejsce artysty w Galerii Kordegarda przybliży prace malarzy i rzeźbiarzy, którzy związali się z Wydziałem przez swoją działalność pedagogiczną. Tytuł odnosi się do „miejsca artysty” nie tylko w kontekście uczelni, wydziału, ale w kontekście sztuk wizualnych, sztuki, edukacji artystycznej. Przestrzeń niewysłowiona w Zachęcie skupi się na trzech wybitnych twórcach związanych z uczelnią: Jerzy Sołtan, Lech Tomaszewski i Andrzej J. Wróblewski mieli wielki wpływ na kształtowanie się powstającego wówczas zawodu projektanta przemysłowego. Ich działalność znalazła się na styku trzech dziedzin: sztuki, architektury i projektowania.
Ostatnie wydarzenie to konferencja Fair Design. Międzynarodowe spotkanie w swojej drugiej edycji skupi się na haśle "nadmiar" - służącego jako punkt wyjściowy do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka oraz sposobem, w jaki projektanci konfrontują się z otaczającym nas natłokiem przedmiotów i informacji.