Architektura MuratorWydarzeniaRegaty Archisurf. Zawody windsurfingowe dla architektów na Helu

Regaty Archisurf. Zawody windsurfingowe dla architektów na Helu

W regatach Archisurf, które odbyły się w tegorocznym sezonie, uczestniczyć mogli architekci oraz studenci kierunków architektonicznych.  Wyniki i galeria zdjęć

Regaty zorganizowane zostały dzięki zapałowi pomysłodoawców i organiza-torów, architektów z pracowni Front Architects, P3 Pracownia Architektury i Pracownia Projektowa 77. Zawody odbyły się latem tego roku na terenie bazy windsurfingowej EASY Surf Center w Chałupach, miejscu obiecującym niezbędny sportowcom wiatr i fale. W ramach zawodów odbyły się wyścigi typu slalom w dówch konkurencjach: ósemki i trójkąty. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie: Architekci i Studenci Architektury.

Trudne warunki sprawiły, że na starcie nie stawili się wszyscy zgłosze-ni uczestnicy; ostatecznie w zawodach udział wzięło 14 zawodników, w tym dwunastu w kategorii Architekci.
Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Adam Kaczmarek, zwycięzca wszystkich siedmiu zorganizowanych wyścigów. Wakę o drugie miej-sce toczyli Michał Fikus oraz Krystian Kinastowski; wyrównany poje-dynek zakończył się ostatecznie wygraną pierwszego z rywali.

Pełna klasyfikacja

1. Adam Kaczmarek
2. Michał Fikus
3. Krystian Kinastowski
4. Adam Jeske
5. Marcin Włodarski
6. Filip Welz
7. Michał Goluński
8. Michał Bartkowski
9. Zofia Kazimierak
10. Roman Romanowicz
11. Marcin Sakson
12. Tomasz Duryński
13. Radosław Popławski
14. Joanna Langhamer


Fot. materiały prasowe Schock Polska