Architektura MuratorWydarzenia3. Regaty Architektów w Mikołajkach [RELACJA]

3. Regaty Architektów w Mikołajkach [RELACJA]

W tegorocznych regatach wzięło udział prawie stu zawodników. Najlepszymi żeglarzami okazali się architekci z pracowni MWH Architekci, ARE Stiasny Wacławek oraz MAAN Architekci.

3. Regaty Architektów w Mikołajkach [RELACJA]
Fot. materiały prasowe

Mazurskie spotkania architektów pod żaglami z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trzecia edycja regat odbyła się w dniach 9-11 września w Mikołajkach i zgromadziła blisko 100 uczestników. Znaleźli się wśród nich architekci z renomowanych pracowni, m.in. Kuryłowicz & Associates, JEMS, APA Wojciechowski, Grupa 5, MWH Andrzej Wyszyński, Archdeco, DDJM, WWAA, ASPA, PRC Architekci, ARE Stiasny Wacławek, HRA Architekci, FS&P ARCUS, 22 Architekci czy PBPA.

W piątek 10 września na wodach Jeziora Tałty rozegrane zostały Regaty o Puchar Architektów. Na starcie stawiło się 17 jachtów klasy Maxus 33 i Delphia: 16 klasyfikowanych w regatach oraz 1 jacht Partnerów Regat. Z powodu słabego wiatru, rozgrywki ograniczyły się do jednego wyścigu polegającego na dwukrotnym przepłynięciu trasy wyznaczonej bojami regatowymi „po śledziu”. Słaby wiatr, wbrew pozorom oznacza trudne warunki żeglarskie, wymagające od żeglarzy niełatwych umiejętności „szukania” nawet najmniejszych ruchów powietrza. Najlepsza okazała się załoga MWH Architekci z doświadczonym żeglarzem Andrzejem Wyszyńskim za sterem, który pomimo dalszej pozycji na starcie potrafił najlepiej wykorzystać warunki oferowane przez kierunek i siłę wiatru. Jako druga, linię mety przecięła załoga ARE Stiasny Wacławek pod sterami Zygmunta Stiasnego, a trzecie miejsce zajęła załoga pod banderą MAAN Architekci Macieja Orlicza.

Dekoracja zwycięzców już tradycyjnie odbyła się podczas wieczornego bankietu w Tawernie Lady Mary w Mikołajkach. Również dalsza część wieczoru obfitowała w atrakcje i miłe niespodzianki. Partnerzy Regat nagrodzili zwycięzców przeprowadzonych w trakcie dnia dodatkowych konkursów, a koncert Kai Kaźmierczyk i Daniel Orlikowski Jazz Band był swoistym ukoronowaniem tego pięknego dnia. Zabawa na parkiecie trwała niemal do rana!

W Regatach o Puchar Niezłomnych rozegranych w niedzielę 11 września na wodach Jeziora Mikołajskiego zwycięska załoga z dnia poprzedniego MWH Architekci z Andrzejem Wyszyńskim na czele potwierdziła swą znakomitą formę ponownie osiągając 1. wynik. Na drugiej pozycji wyścig skończyła pracownia APA Wojciechowski z Agnieszką Marach za sterem, a 3. Miejsce stało się udziałem HRA Architekci pod sterami Romana Galińskiego.

Regaty Architektów organizowane są przez Carpe Diem Art / Maja Ścisło.

Partnerami Regat były w tym Roku firmy: Aliplast, IGP Pulvertechnik Polska, Ceramika Paradyż oraz Saint-Gobain. Wydarzenie objęte honorowym patronatem SARP. Patronat medialny: "Architektura-murator".

Tagi:
Czwarte Regaty Architektów W czwartej edycji Regat Architektów organizowanych przez Carpe Diem Art/Maja Ścisło udział wzięło ponad stu zawodników, którzy ścigali się na jachtach klasy 33. Regaty o Puchar Architektów wygrały połączone zespoły Grupy 5 i OP Architekten
Czwarte Regaty Architektów w Mikołajkach – zobacz fotorelację! W czwartej edycji Regat Architektów, która odbyła się w dniach 8-10 września w Mikołajkach najlepsze za sterami okazały się pracownie Grupa 5 i OP Architekten, które wywalczyły Puchar Architektów oraz WXCA, która zdobyła Puchar Niezłomnych.
Drugie Regaty Architektów 2015 W dniach 9-11 października na jeziorze mikołajskim odbyły się drugie regaty architektów, zorganizowane przez Carpe Diem Art./Maja Ścisło. W wydarzeniu wzięło udział 70 architektów z 16 pracowni z całej Polski: JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Kuryłowicz&Assocciates, Grupa 5 Architekci, Bulanda Mucha architekci, Kulczyński Architekt, ARCHI Pracownia Projektowa, Studio Architektury Artur Ostafijczuk, SML Inżynierowie i Architekci, MAAN Architekci, WWAA, FS&P Arcus, ARÉ, ASPA, MWH Andrzej Wyszyński i Strefa.a. Żeglarze-architekci ścigali się na jachtach typu MAXUS 33. W sumie w regatach wzięło udział 13 załóg.
Regaty Archisurf. Zawody windsurfingowe dla architektów na Helu W regatach Archisurf, które odbyły się w tegorocznym sezonie, uczestniczyć mogli architekci oraz studenci kierunków architektonicznych.  Wyniki i galeria zdjęć