Architektura MuratorWydarzeniaSito na żywo: popularne rozwiązania architektoniczno-budowlane na Twojej koszulce

Sito na żywo: popularne rozwiązania architektoniczno-budowlane na Twojej koszulce

Kolektyw Archipolo razem z Kwiaciarnią Grafiki zaprasza na wydarzenie „Tak się robi”, kolejną odsłonę cyklu spotkań „Sito na żywo”. W trakcie warsztatów będzie można odbić na swoich T-shirtach specjalnie przygotowane grafiki w technice sitodruku.

Sito na żywo: popularne rozwiązania architektoniczno-budowlane na Twojej koszulce

„Tak się robi” usłyszymy od każdego fachowca, majstra budowlanego czy projektanta pytając, czy aby na pewno wszystko jest zrobione tak jak powinno, czy to będzie działać i dobrze wyglądać. „Proszę się nie obawiać, tak się robi, robię to nie pierwszy raz!”. Myki budowlane, chwyty i tzw. sposoby są powszechną metodą radzenia sobie z wszelkiej natury problemami, od zagadnień stricte budowlanych po czysto estetyczne – tłumaczą ideę spotkania organizatorzy z kolektywu Archipolo, który tworzą trzej architekci, absolwenci WA PW: Wojciech Hryszkiewicz, Aleksander Maciak i Jakub Gondorowicz.

Tym razem dla uczestników przygotowali zestaw trzech grafik ilustrujących powszechne rozwiązania architektoniczno-budowlane. Każda z grafik skupia się na kreatywnym wykorzystaniu popularnych materiałów budowlanych: od betonu i styropianu po kombinacje szkła i PCV . Warsztaty odbędą się 28 września o godz. 18.00 w Kwiaciarni Grafiki przy ul. Smulikowskiego 6/8 (drugie podwórko, suterena). Organizatorzy zachęcamy do wzięcia ze sobą jasnych T-shirtów, na których będzie można odbijać grafiki. Koszt nadruku „co łaska”. Więcej informacji na stronie:www.archipolo.pl.

Matsuura, Wojciechowski i Ivaniv o nowoczesnych przestrzeniach publicznych Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Urban. Modern public space”. W spotkaniu dział wezmą Hiroki Matsuura, Szymon Wojciechowski i Ostap Ivaniv.
Czego możemy się nauczyć od modernistów: wykład Daniela A. Barbera Na zaproszenie Instytutu Architektury z wykładem do Polski przyjeżdża profesor Daniel A. Barber, autor głośnej książki „Modern Architecture and Climate: Design Before Air Conditioning”. Podczas spotkania opowie między innymi, jakie rozwiązania odpowiadające za wilgotność, temperaturę i jakość powietrza we wnętrzu stosowali moderniści przed wynalezieniem systemów klimatyzacji.
Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2022 Zbliża się kolejna edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Awangardy Architektury. Tradycyjnie publikujemy też tezy, które staną się punktem wyjścia do dyskusji.
Carlos Moreno gościem specjalnym Kongresu Deweloperskiego: podsumowanie wydarzenia W piątej edycji Kongresu Deweloperskiego wzięło udział 800 uczestników, w tym zarządy najważniejszych firm deweloperskich z całego kraju, przedstawiciele samorządów i władz centralnych. Dyskutowano o kryzysie na rynku mieszkaniowym, pozytywnych aspektach ustawy Lex Deweloper i nowej mobilności. Gościem specjalnym wydarzenia był urbanista Carlos Moreno, który opowiedział o idei miasta 15-minutowego.
Trendy w architekturze: konferencja polsko-ukraińska Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Trendy w architekturze i designie 2022”. W spotkaniu dział wezmą Antonina Kaplia, Szymon Wojciechowski i Mariusz Ścisło.
Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana: fotorelacja Za nami konferencja „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. W spotkaniu oprócz japońskiego architekta udział wzięli m.in. goście z Ukrainy, Rumunii, Słowacji i Polski zaangażowani w projektowanie różnych form tzw. architektury pomocowej dla ofiar rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Publikujemy krótkie podsumowanie.