Architektura MuratorWydarzeniaSpotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator”

Spotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator”

Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. Od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich artystów współczesnych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

Spotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator”
Orishias 3, Grzebieniowska-Wolska Justyna, technika własna, 150 x 150 cm, detal

Jesień w warszawskiej Galerii Sztuki ToTuart będzie obfitowała w wiele wydarzeń. W ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart” zaplanowano siedem wystaw. Każda z nich będzie okazją do zapoznania się z pracami jednego lub dwóch wybranych artystów tworzących rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, ceramikę czy instalacje.
Cykl startuje już 18 września – rozpocznie się od wystawy „Taniec z przestrzenią” prezentującej malarstwo i rysunek Justyny Grzebieniowskiej-Wolskiej. Przewidziano też ekspozycje prac m.in. Józefa Wilkonia, Artura Szołdry, Katarzyny Kryńskiej, Krzysztofa Renesa, Anny Włoczek, Dominiki Donde i Moniki Ślósarczyk.
Na wszystkie wystawy wstęp jest bezpłatny.

Mecenasami wydarzenia zostały marki Cosentino i Nautilus. Pierwsza z nich – producent spieków i konglomeratów kwarcowych – udostępnia wykonane z nich kubiki do ekspozycji prac artystów. Kubiki będzie można kupić – dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji ToTuart, wspierającej młodych artystów. Z kolei Nautilus – dystrybutor wysokiej klasy sprzętu audio – zadba o oprawę muzyczną wernisaży poprzedzających wystawy.

ToTuart to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów. Jej warszawska siedziba znajduje się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser. Oferta Galerii Sztuki ToTuart jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych (biura, hotele czy przestrzenie komercyjne). ToTuart działa nie tylko w Polsce, ale też zagranicą – ma oddziały w Niemczech i Szwecji. Poniżej publikujemy szczegółowy Harmonogram wystaw „SPOTKANIA ToTuart”:

18-27 września: Justyna Grzebieniowska-Wolska, „Taniec z przestrzenią”, malarstwo i rysunek
2-10 października: Józef Wilkoń, malarstwo, rysunek i rzeźba
16-25 października: Artur Szołda, rzeźba
29 października-8 listopada: Katarzyna Kryńska, fotografia; Krzysztof Renes, rzeźba
13-22 listopada: Anna Włoczek, malarstwo
27 listopada-6 grudnia: Dominika Donde, ceramika, rzeźba i instalacje
11-28 grudnia: Monika Ślósarczyk, malarstwo

SPOTKANIA ToTuart
Gdzie:
Galeria Sztuki ToTuart w pasażu Centrum Praskiego Koneser, plac Konesera 10a, Warszawa
Kiedy: 18 września – 28 grudnia 2020 roku, od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00
Mecenasi: Cosentino, Nautilus
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design

Rzeźba w mieście: Paweł Orłowski Rzeźba jest łącznikiem pomiędzy nami, przechodniami, a architekturą. Poza oczywistym aspektem estetyzacji miejsca, pozwala człowiekowi utożsamić się z przestrzenią – mówi rzeźbiarz Paweł Orłowski. O roli pomników i instalacji artystycznych w przestrzeni miejskiej rozmawiamy z artystą przy okazji jego retrospektywnej wystawy, którą można oglądać w Galerii van Rij w Ćmielowie.
Kulturalny dom na czas pandemii Specjalne wydanie Culture.pl poświęcone jest domom: od sztuki powstałej w mieszkaniach artystów, przez filmowe retrospekcje po przegląd pojawiających się najczęściej w polskim krajobrazie form budynków jednorodzinnych.
Counterspace projektuje pawilon Serpentine 2020 Pracownia Counterspace założona przez trzy młode architektki z Johannesburga zaprojektuje dwudziesty pawilon Serpentine. To jak dotąd najmłodsze autorki tego tymczasowego obiektu, który corocznie powstaje obok londyńskiej galerii Serpentine.
Fikcyjne miasta. Wystawa Fikcyjne miasta to cykl rysunków młodego wrocławskiego architekta Pawła Floryna. Prace można oglądać do 8 listopada w Galerii Prozy we Wrocławiu.
6 Totemów na 6 wymieranie: rzeźby Alicji Białej w Poznaniu Czy filarami naszej obecności w świecie (i życia naszej architektury) powinny być: deforestacja, nadprodukcja żywności, plastik, smog, rabunkowe rybołówstwo oraz szóste masowe wymieranie?
Awangarda w nowej odsłonie Prezentowana w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie wystawa Czas przełomu. Sztuka awangardy w Europie Środkowej 1908–1928 to panoramiczna prezentacja ruchu awangardowego w naszym regionie Europy, a zarazem duże międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym wzięło udział kilka muzeów i galerii. Jak zaznaczają kuratorzy, narodziny sztuki nowoczesnej nastąpiły pod znakiem „miasta i maszyny” oraz fascynacji cywilizacją miejską, stąd wiele prac podejmujących takie tematy.