Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z mistrzem – ARCHDECO. Wykład

Spotkanie z mistrzem – ARCHDECO. Wykład

Tym razem w cyklu Spotkanie z mistrzem wykład gdyńskich architektów Zbigniewa Reszki i Michała Baryżewskiego, którzy od 1989 roku prowadzą pracownię ARCHDECO.

ArchDeco
Michał Baryżewski i Zbigniew Reszka. Fot. Kalbar

W ich architektonicznym dorobku znajdują się takie budynki, jak siedziba firmy Lotos w Gdańsku (2007; „A-m” 9/2007), Uniwersytecki Szpital Kliniczny również w Gdańsku (2011; „A-m” 7/2012), dzielnica Nowe Orłowo w Gdyni (2013; „A-m” 1/2014) czy Gdyńskie Centrum Filmowe (2015; „A-m” 12/2015). Są także laureatami Honorowej Nagrody SARP 2013. Organizowany przez krakowski oddział SARP cykl Spotkanie z mistrzem prezentuje twórczość najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

21 stycznia Galeria Architektury SARP, Kraków

www.sarp.krakow.pl

Tagi:
Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się budowa Centrum Kompetencji STOS według konkursowego projektu biura Arch-Deco. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków informatycznych w Europie.
Oliva Koncept projektu Arch-Deco Dobiegła końca realizacja osiedla Oliva Koncept w Gdańsku według projektu Arch-Deco. W ramach pierwszego etapu powstało sześć kameralnych budynków o elewacjach wykończonych ceramiczną okładziną [GALERIA].
Park Centralny w Gdyni projektu Arch-Deco Zakończył się II etap budowy Parku Centralnego w Gdyni projektu Arch-Deco. W ramach założenia powstał między innymi plac zabaw, park linowy i skatepark dla młodszych dzieci, a do tego fontanna, nowe miejsca odpoczynku i mnóstwo nowej zieleni.
Psychologia architektury: o wpływie architektury na emocje Henning Larsen, Arch-Deco, Roark Studio, Iliard, Ideograf Czym właściwie jest psychologia architektury? Jak rozumieją ją projektanci? Jakie zabiegi wywołujące emocje i wpływające na nastrój użytkowników stosują? Odpowiadają przedstawiciele pracowni Henning Larsen Architects, Arch-Deco, Roark Studio, Ideograf i Iliard Architecture & Project Management.
Między estetyką a funkcją: rozmowa ze Zbigniewem Reszką z pracowni Arch-Deco Prace nad projektem zaczynają się od bardzo prostych, niedbałych kresek, które są początkowo jak przelewanie emocji na papier. Tak zaczyna się długotrwały proces projektowy, który nieraz trwa rok i dłużej. Ale ta pierwsza, wypracowana na wstępnym etapie idea towarzyszy architektowi aż do samego końca – ze Zbigniewem Reszką rozmawiamy o jego warsztacie projektowym, architektonicznych marzeniach i jednej z najnowszych realizacji biura: osiedlu Oliva Koncept w Gdańsku.
Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku Gdański Uniwersytet Medyczny zorganizował konkurs na projekt nowego szpitala na terenie centrum klinicznego we Wrzeszczu. Wygrała pracownia Arch-Deco.