Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z mistrzem - Marcin Brataniec

Spotkanie z mistrzem - Marcin Brataniec

Krakowski oddział SARP zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Spotkanie z Mistrzem". Tym razem gościem będzie Marcin Brataniec, który wraz z żoną Urszulą Forczek-Brataniec prowadzi Pracownię Architektury eM4. Jedna z ich realizacji - Plac Targowy w Mszanie Dolnej - w 2015 roku otrzymała nominację do nagrody im. Miesa van der Rohe.

Spotkanie z mistrzem - Marcin Brataniec

Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec wspólnie prowadzą krakowską pracownię eM4. Są laureatami wielu konkursów architektonicznych, w tym na Pawilon Edukacyjny w Warszawie oraz Plac Wolności w Kielcach. Wśród najważniejszych realizacji pracowni znajdują się między innymi: kryta pływalnia w Nowym Targu (2014), Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim (2014), Rewitalizacja Starówki Miasta Gorlice (2014, nagroda Życie w Architekturze, nagroda główna w IX edycji konkursu TUP oraz nominacja do nagrody European Prize for Urban Public Space), czy Plac Targowy w Mszanie Dolnej (2015, nominacja do nagrody Miesa van der Rohe, nagroda główna w IX edycji konkursu TUP).

Wykład odbędzie się w czwartek, 19 listopada 2015, o godz. 18:00
Miejsce: Galeria Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie

Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK: dobiega końca realizacja projektu eM4 Pracowni Architektury Brataniec Jeszcze w tym roku mają zakończyć się prace modernizacyjne w parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK według konkursowego projektu eM4 Pracowni Architektury Brataniec. Powstała już podbudowa pod plac główny, pojawiły się nowe ławki. Wykonawca posadził też wszystkie z 300 zaplanowanych drzew.
Pawilon Kamień na Golędzinowie Refleksje, jakie budzi ten niewielki, ale bardzo wyrazisty obiekt w naturalnym krajobrazie, mogą wzbogacić program edukacji o ochronie przyrody Wisły o zagadnienie roli architektury we wspomaganiu kontaktu człowieka z naturą. To również ważny głos w temacie różnych form sztuki przekształcających przestrzeń w symbiozie z przyrodą – zarówno w kategoriach fizycznych, jak i symbolicznych – pisze Magdalena Staniszkis.
Marcin Brataniec o hali sportowej ZSOMS w Krakowie [FILM] Jako architekci często spotykamy się we własnym gronie, dajemy sobie nagrody architektoniczne, a cichymi bohaterami tych naszych sukcesów są kierownicy budów, nie wspominając już o robotnikach. Ważne jednak, aby architekt zawsze był na budowie, bo jego pasja i zaangażowanie udziela się wszystkim.
Przedszkole ItsyBitsy Krakowska pracownia eM4 znana jest przede wszystkim z efektownych przeobrażeń przestrzeni publicznych w polskich miastach. Tym razem wzięła na warsztat wnętrze niewielkiego przedszkola na warszawskim Mokotowie.
Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim Budynek powstał w ramach rewitalizacji dawnego kompleksu szkół rolniczych, w skład którego wchodził między innymi dwór obronny z XVII wieku. Wartości zabytkowe doskonale udało się tu pogodzić ze współczesną architekturą – pisze Grzegorz Stiasny.
Wyniki konkursu na projekt pawilonu LIFE+ I nagrodę otrzymała eM4 Pracownia Architektury Brataniec. Marcin Brataniec. Inspiracją dla formy pawilonu był nadwiślański krajobraz i charakterystyczne dla niego głazy narzutowe.