Architektura MuratorWydarzeniaSpotkanie z Mistrzem. Wykład

Spotkanie z Mistrzem. Wykład

SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład profesor Ewy Kuryłowicz, generalnego projektanta warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.

Spotkanie z Mistrzem
Ratusz dzielnicy Wilanów, 2000-2014; fot. z archiwum pracowni Kuryłowicz & Associates

Profesor Ewa Kuryłowicz jest laureatką medalu SARP Bene Merentibus 2015 oraz autorką takich budynków, jak Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu (2015), stadion miejski w Białymstoku (2014), Ratusz Dzielnicy Wilanów w Warszawie (2014), czy Nowy Plac Unii, również w Warszawie (2013). Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem, w ramach którego prezentowana jest twórczość najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

3 Listopada

Galeria Architektury SARP, Kraków

www.sarp.krakow.pl

Akademik MILESTONE Wrocław Fabryczna. Dom studencki nowej generacji projektu Kuryłowicz & Associates We Wrocławiu powstanie kolejny prywatny akademik. Jak zapowiadają projektanci z Kuryłowicz & Associates będzie jednak inny niż wszystkie, skrojony na miarę potrzeb współczesnego studenta.
Nowy budynek Neofilologii i Lingwistyki projektu Kuryłowicz & Associates: mamy pierwsze zdjęcia Otwarto nowy budynek wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW projektu pracowni Kuryłowicz & Associates. To jedna z największych inwestycji z wieloletniego programu rozwoju uczelni.
Zespół hotelowo-apartamentowy na Służewcu: nowy projekt Kurylowicz & Associates Na blisko dwuhektarowej działce przy ul. Komputerowej na warszawskim Służewcu Przemysłowym powstanie nowy zespół hotelowo-apartamentowy. Projekt na zlecenie firmy Acer Re opracowało biuro Kurylowicz & Associates.
Osiedle Naturia w Toruniu Na powojskowych, leśnych terenach Torunia powstała architektura wpisana w kontekst miejsca, w której można odnaleźć wczesne idee modernistyczne. O nowej realizacji pracowni Kuryłowicz & Associates pisze Agnieszka Błażko.
Nowa mieszkaniówka przy Malczewskiego w Radomiu projektu Kuryłowicz & Associates Przy ulicy Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy budynek wielorodzinny z częścią usługowo-handlową. Czternastokondygnacyjna dominanta o modułowej kompozycji z betonowych prefabrykatów to najnowszy projekt warszawskiej pracowni Kuryłowicz & Associates.
Współczesne projektowanie szpitali dla dzieci: rozmowa z Aleksandrą Czubaszek-Siłuch z Kuryłowicz & Associates Przed przystąpieniem do projektowania zdecydowaliśmy się przeprowadzić serię spotkań z pracownikami. Staraliśmy się wziąć pod uwagę opinie każdej grupy zawodowej i wykorzystać je do stworzenia najlepszych rozwiązań przestrzennych – mówi architektka Aleksandra Czubaszek-Siłuch z biura Kuryłowicz & Associates, która jest współautorką kompleksowej modernizacji izby przyjęć oraz rejestracji w Instytucie Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.