Architektura MuratorWydarzenia„startARCHITEKCI'16” - wystawa prac dyplomowych studentów Politechniki Lubelskiej

„startARCHITEKCI'16” - wystawa prac dyplomowych studentów Politechniki Lubelskiej

Od 10 lutego w Lublinie można oglądać wystawę prac dyplomowych studentów architketury Politechniki Lubelskiej.

startARCHITEKCI'16 - wystawa prac dyplomowych studentów Politechniki Lubelskiej

Wystawa „startARCHITEKCI16” prezentuje projekty dyplomowe obronione w 2016 roku na kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. W dziewięciu grupach tematycznych zaprezentowanych zostanie 81 projektów (39 inżynierskich i 42 magisterskie). Poszczególne tematy zostały sformowane tak, by zwrócić uwagę na zawarte w projektach idee, wartości i sposoby kształtowania przestrzeni.

Podczas wystawy odbędą się obrady jury organizowanego przez Oddział Lublin Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej konkursu na najlepszy projekt dyplomowy inżynierski o Nagrodę im. Tadeusza Witkowskiego, oraz konkursu na najlepszy projekt magisterski, a także kwalifikacja projektów do konkursów o Nagrodę im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom Roku SARP, oraz o Polsko-Niemiecko Nagrodę Integracyjną SARP-BDA. Ogłoszenie wyników połączone z dyskusją o projektach, będzie jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie. Projekty biorące udział w wystawie zostały wytypowane przez ich promotorów.

Wydarzenia towarzyszące:
piątek 10 lutego 2017 roku, godz. 18: 00 - wernisaż
sobota 4 marca 2017 roku godz. 10:00-16:00 - otwarte posiedzenie jury konkursów projektów dyplomowych z prezentacją wybranych projektów przez ich autorów.
środa 15 marca 2017 roku godz. 18:00 - dyskusja o projektach prezentowanych na wystawie poprzedzona ogłoszeniem wyników konkursów projektów dyplomowych
Wystawa czynna do czwartku 30 marca 2017 roku

StartARCHITEKCI 2019 – najlepsze dyplomy z Lublina Już w sobotę odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród finalistom konkursów projektów dyplomowych zorganizowanych podczas wystawy startARCHITEKCI'19. To największa pod względem liczby projektów edycja ekspozycji.
Od koloru architektury do architektury koloru – Krzysztof Syruć w Lublinie Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Syruciem, architektem i ilustratorem, autorem m.in. motywu graficznego na ażurowych elewacjach stacji Pomorskiej Kolei Metropolitarnej.
Student architektury z Lublina wśród najlepszych żaków z zagranicy w Polsce! Pochodzący z Ukrainy Danylo Funtovoi z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej otrzymał nagrodę specjalną w 9. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszego studenta zagranicznego.
Wystawa StartARCHITEKCI̕15 – projekty dyplomowe studentów Politechniki Lubelskiej Jak co roku wystawie towarzyszył konkurs na najlepszą pracę dyplomową zorganizowany przez Wydział Budownictwa i Architektury PL oraz Oddział SARP w Lublinie. Autorzy mieli okazję zaprezentować projekty przed publicznością oraz jury – relacja Katarzyny Dudek.
startARCHITEKCI*14 - wystawa prac dyplomowych studentów Politechniki Lubelskiej Do 28 marca w "Galerii Gala - Dom i Wnętrze" w Lublinie można obejrzeć projekty dyplomowe studentów Politechniki Lubelskiej obronione na kierunkach Architektura oraz Architektura i Urbanistyka.
ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: wystawa na wydziale architektury Politechniki Lubelskiej „Architektura-murator”  oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zapraszają na wystawę  podsumowującą wyniki konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE: galeria zdjęć z wernisażu