Architektura MuratorWydarzeniaŚwiatowy Dzień Architektury w Ustroniu

Światowy Dzień Architektury w Ustroniu

Zapraszamy na Światowy Dzień Architektury, który odbędzie się 1 lipca w Domu Pracy Twórczej Architekta w Ustroniu.

ŚDA
Fot.: materiały prasowe SARP Katowice
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.
Architektura Roku Województwa Śląskiego 2017 W październiku katowicki oddział SARP ogłosił nominowane obiekty w konkursie Architektura Roku. Województwa Śląskiego. O główną nagrodę zawalczy między innymi Dom po Drodze (KWK Promes) oraz projekt adaptacji byłej stołówki wojskowej na obiekt biurowy Kanlux (medusa group).
Wyniki konkursu na pawilon KluboGalerii SARP w Katowicach Anita Baron, Aneta Oraczewska i Patrycja Pojda zwyciężyły w konkursie na projekt pawilonu KluboGalerii SARP w centrum Katowic. Obiekt ma zostać otwarty w maju.
Rozmowa z Mariuszem Ścisło, prezesem ZG SARP i współzałożycielem pracowni FS&P Arcus Jestem przeciwny hipokryzji w używaniu logo „zabytek” do partykularnych celów: obiekt może stać i niszczeć, a potem się zawalić zgodnie z literą prawa, lecz gdy tylko inwestor podejmuje przygotowania do adaptacji czy remontu, nadzwyczajną aktywność w kontestacji podejmują różne grupy interesów – o godzeniu roli prezesa SARP i praktykującego architekta, projektowaniu na Dalekim i Bliskim Wschodzie oraz nieobecności Polaków w Europejskiej Radzie Architektów mówi Mariusz Ścisło.
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury W.I. Neutelings. NEUTELINGS RIEDIJK ARCHITECTEN.
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury Wojciech Leśnikowski, Ralph Johnson. PERKINS&WILL.