Architektura MuratorWydarzeniaSzkoła duńskiej architektury. Wakacyjny staż w biurze architektonicznym VELUX

Szkoła duńskiej architektury. Wakacyjny staż w biurze architektonicznym VELUX

Już po raz dziewiąty firma VELUX zaprasza studentów architektury do konkursu, w którym do wygrania jest dwumiesięczna praktyka zawodowa w biurze architektonicznym w Hørsholm koło Kopenhagi. Zgłoszenia można przesyłać do 8 czerwca.

fotka z /zdjecia/Studenci_foto_VELUX_72dpi-01(1).jpg

W poprzednich edycjach w konkursie wzięli udział wyjątkowi studenci, których kariera po stażu w Danii potoczyła się niezwykle ciekawie. Jędrzej Kolesiński pracował u Normana Fostera, Ewa Białecka zrobiła doktorat w Szwecji, a biuro Łukasza Pastuszki MOOMOO zostało uznane przez "Wallpaper" za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie. W tym roku również szukamy wybitnych architektonicznych osobowości, studentów którzy chcą projektować energooszczędne budynki, pełne światła i komfortu – mówi Monika Kupska-Kupis architekt VELUX.

Konkurs adresowany jest do wszystkich studentów architektury na polskich uczelniach. Staż odbędzie się w dniach 2 sierpnia – 24 września 2010 roku. VELUX pokrywa wszystkie koszty związane z podróżą oraz pobytem w Danii. Podczas stażu wybrany student pracuje przy kilku projektach realizowanych przez biuro architektoniczne VELUX. W ubiegłych latach były to np. projekt modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat ’60 XX wieku, modernizacja szpitala w Chile czy projekt domu na wodzie w Amsterdamie. Dotychczasowi stażyści doceniali również możliwość smakowania duńskiego design’u i poznawania słynnych dzieł – takich jak np. Black Diamonds, czyli budynku królewskiej biblioteki zaprojektowanego przez Schmidt Hammer Lassen, czy Duńskiego Teatru Królewskiego, autorstwa Lundgaard & Tranberg Arkitekter.

Staż w Danii miał dla mnie ogromne znaczenie – mówi Łukasz Pastuszka, stażysta VELUX z 2004 roku, który wraz z Jakubem Majewskim prowadzi biuro MOOMOO, uznane w 2009 roku. przez prestiżowy magazyn "Wallpaper" za jedno z 30 najlepiej zapowiadających się biur architektonicznych na świecie. Do tej pory wspominam poznawanie architektury, wszystkie detale związane z budynkami, przystankami, oknami. Wiele doświadczeń zdobytych podczas stażu do dzisiaj wykorzystuję podczas pracy w biurze i na uczelni - dodaje Łukasz Pastuszka.

To, czego nauczyłem się podczas stażu w VELUX to znaczenie światła w architekturze – mówi Michał Majewski, stażysta z 2009 roku. Wcześniej podczas projektowania myślałem o funkcjonalności, ale rzadko w tym kontekście. Teraz nie tylko doceniam znaczenie światła, ale również wiem co zrobić, żeby było go wystarczająco dużo. Nauczyłem się również korzystać z programu daylight visualizer - dodaje Michał Majewski.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 8 czerwca br. złożyć dokumenty – list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz prezentację portfolio na płycie CD pokazujące umiejętności prezentacyjne i wizualizacje. Aplikacje należy składać w języku angielskim w dwóch egzemplarzach na adres: VELUX-Polska Sp. z o.o. ul. Muszkieterów 15 A, 02-273 Warszawa lub na adres e-mailowy: m.kupska-kupis@VELUX.com (z dopiskiem „Praktyka w Danii”).

Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni kandydatów, których zaprosi na rozmowy kwalifikacyjne. Odbędą się one 15 czerwca br. w siedzibie firmy w Warszawie. Kandydatów oceniać będą architekci VELUX - Monika Kupska-Kupis, Lone Feiffer i Henryk Norlander Smith – m.in. współprojektant domu LUMINA zaprojektowanego we współpracy z pracownią Archipelag z Wrocławia. Na wybór laureata będą miały wpływ znajomość języka angielskiego, twórcza i kreatywna osobowość oraz umiejętności wizualizacyjne. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone po 25 czerwca. Więcej informacji na temat stażu VELUX w Danii można znaleźć na stronie www.VELUX.pl/profesjonaliści/architekci/studenci.

***
Dodatkowych informacji udzielają:
Monika Kupska-Kupis
Architekt VELUX Polska
Telefon: (+48 22) 337 70 23
Fax: (+48 22) 337 00 75 E-mail: m.kupska-kupis@velux.com

Zapraszamy również na stronę internetową firmy VELUX: www.VELUX.pl lub www.VELUX.com


Informacje o Grupie VELUX
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S.
Więcej informacji na stronie www.velux.com.

Informacje o VELUX w Polsce
Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie VELUX w Polsce systematycznie rośnie, obecnie w fabrykach i spółce handlowej pracuje ponad 1 300 osób.

fotka z /zdjecia/Studenci_foto_VELUX_72dpi(1).jpg
Architektura Betonowa 2022: kolejna odsłona ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową z wykorzystaniem betonu Poznaliśmy wyniki 23. edycji konkursu Architektura Betonowa na najlepszą pracę dyplomową, w której wykorzystano beton. Wśród laureatów absolwenci wydziałów architektury Politechniki Śląskiej, Warszawskiej i Krakowskiej.
Architecture Student Contest 2022: międzynarodowe pomysły dla warszawskiej Pragi Prezentujemy wyniki tegorocznej edycji Architecture Student Contest. Po raz pierwszy w historii uczestnicy musieli się zmierzyć z przestrzenią usytuowaną w Polsce, a konkretnie na warszawskiej Pradze. Wśród zwycięzców są reprezentanci Politechniki Śląskiej.
Roca One Day Design Challenge: IV edycja konkursu dla młodych architektów Już 15 października powraca międzynarodowy konkurs dla młodych zdolnych projektantów. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” po raz kolejny odbędzie się w formule on-line. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.
Wyniki konkursu studenckiego na zagospodarowanie rynku w Kazimierzu Biskupim Politechnika Poznańska we współpracy z gminą Kazimierz Biskupi zorganizowała konkurs dla studentów wydziału architektury na zagospodarowanie rynku i terenów wokół zbiornika w Kozarzewku. Wyniki mają zostać wykorzystane przy pracach związanych z modernizacją tych przestrzeni.
Konkurs Drewno w Architekturze 2022: kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego Wydział Architektury Politechniki Białostockiej ogłasza czwartą edycję konkursu na najlepsze projekty magisterskie, w których ukazano walory drewna. W konkursie tradycyjnie przewidziano nagrody zarówno dla autorów, jak i promotorów prac.
Tereny przy Roosevelta w Poznaniu: konkurs studencki Miasto Poznań zaprasza do udziału w konkursie studenckim na zagospodarowania terenów przy ulicy Roosevelta. Pula nagród wynosi 20 tys. zł.