Architektura MuratorWydarzeniaSztuka / Przestrzeń publiczna / Demokracja. Relacje i możliwości

Sztuka / Przestrzeń publiczna / Demokracja. Relacje i możliwości

Studia przeznaczone sa dla osób, które chcą poszerzyć wiedzę o oddziaływaniu i przenikaniu się kluczowych zjawisk i dyskursów XXI wieku leżących u podstaw współczesnej produkcji artystycznej i intelektualnej.

Studia skierowane są do kuratorów, artystów, architektów, reżyserów, producentów kultury i wszystkich osób, zainteresowanych transdyscyplinarnym podejściem do zdobywania wiedzy w poprzek i tworzeniem nowych dziedzin. Uczestnicy będą mieli możliwość uzupełnienia wiedzy o zagadnienia dotyczące współczesności m.in. najnowsze teorie polityczne, nauki o złożoności, zagadnienia ze sztuki współczesnej, architektura, studia performatywne, nowe media oraz ich zastosowanie praktyczne w sferach publicznych.

REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2010/2011 Więcej>>

Studia Sztuka / Przestrzen Publiczna / Demokracja to program transdyscyplinarnych studiów podyplomowych na pograniczu teorii i praktyki.
Celem studiów jest poszerzenie wiedzy na temat złożoności procesów demokratycznych, dialogi sztuki z nauką oraz procesów około-edukacyjnych, zwanych czasem ‘od-uczaniem’. Obecnie w Polsce studia humanistyczne i artystyczne zaniedbują wieloperspektywiczną analizę szeroko rozumianych problemów i zjawisk występujących we współczesnym świecie. Większość programów nauczania historii sztuki, filozofii, socjologii, politologii czy architektury kończy się na latach 80 XX-wieku. Celem studiów jest także przekazanie słuchaczom wiedzy na temat nowych sposobów produkcji i krytyki wiedzy, które wpłynęły na nauki humanistyczne, nauki społeczne i sztukę. Stało się to właśnie dzięki przenikaniu się i dialogowi teorii krytycznej, wiedzy o kulturze, dyskursów postkolonialnych, feministycznych, genderowych, nauki o złożoności, teorii nowych mediów i wielu innych. Studia proponują progresywne sposoby zdobywania i wymiany wiedzy oparte na dialogu sztuki i teorii kultury z teoriami naukowymi, procesami społecznymi oraz domeną publiczną.

www.podyplomowe.pl

Wykładowcy:
Prof. Andrzej Nowak,
Prof. Krzysztof Wodiczko
Edwin Bendyk
Agnieszka Kurant
Zbigniew Libera
Paweł Moscicki
Adam Ostolski
Joanna Rajkowska
Łukasz Ronduda
Jan Sowa
Joanna Warsza
Aleksandra Wasilkowska


Telefon informacyjny dla kandydatów: +48 22 517 98 49
czynny od 5 maja do 15 października 2010 roku
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00

Architektura Kryzysu Klimatycznego: dyskusja on-line Kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Koło Zrównoważonej Architektury OW SARP zaprasza na dyskusję Eko-aktywna przestrzeń miejska.
Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego / Jastrzębie-Zdrój Realizacja uwzględnia walory przyrodnicze rewitalizowanego obszaru, dziedzictwo górnicze, a także dawny uzdrowiskowy charakter miasta – pisze Justyna Swoszowska.
Open Air Museum / Cieszyn Realizacja jest unikatowym w skali europejskiej przedsięwzięciem, w wyniku którego powstała ekspozycja muzealna rozlokowana na dwóch brzegach rzeki - polskimi i czeskim – o realizacji biura RS+ Robert Skitek pisze Justyna Swoszowska.
Nowe centrum lokalne w Chałupach: wyniki konkursu na zagospodarowanie przestrzeni nad Zatoką Pucką Karolina Upława i Michał Stangel z Politechniki Śląskiej zwyciężyli w konkursie na zagospodarowanie tzw. Szperku w Chałupach, proponując minimalną ingerencję w krajobraz, ale jednocześnie bogatą ofertę usług, atrakcyjnych zarówno dla turystów, jak i mieszkańców.
Ogród Jordanowski nr 1, Tu Wolno Grać w Piłkę Ogród Jordanowski nr 1 w Poznaniu przechodzi metamorfozę. W pierwszym etapie zrealizowano część sportową, z boiskami i strefą do ćwiczeń. Projekt zagospodarowania całego terenu opracowało biuro UGO Architecture Hugona Kowalskiego.
Wyniki konkursu na nowe centrum Kalisza Znamy wyniki konkursu SARP na zagospodarowanie dwóch rynków w centrum Kalisza. Pierwszą nagrodę przyznano pracowni Roman Rutkowski Architekci za ideę bardzo oszczędną w środkach wyrazu, a jednocześnie niezwykle elegancką i kompleksową. Wśród laureatów także Inicjatywa Projektowa i pracownia Maćków.