Architektura MuratorWydarzeniaTHINK NEXT by Franke

THINK NEXT by Franke

Zorganizowana przez Franke konferencja w Aarburgu miała interaktywny charakter, rozmowy i dyskusje panelowe prowadzone były równolegle z sesjami warsztatowymi i laboratoriami. Wykłady wygłosili m. in. Claus Meyer, Mateo Thun, Tyler Brûlé, Philippe Starck, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat kuchni, projektowania, zachowań konsumenckich, architektury, zrównoważonego rozwoju i technologii – relacja Beaty Tylec-Skórki

THINK NEXT by Franke
Wystąpienie Philippe'a Starcka; Fot. serwis prasowy

Pierwsza konferencja pod hasłem THINK NEXT by Franke odbyła się pod koniec sierpnia w siedzibie tej firmy w mieście Aarburg w północnej części Szwajcarii. W spotkaniu uczestniczyło prawie 500 gości. Program dotyczył przede wszystkim innowacji w projektowaniu dla branży restauratorskiej i przemysłu hotelarskiego. Konferencja miała interaktywny charakter, rozmowy i dyskusje panelowe prowadzone były równolegle z sesjami warsztatowymi i laboratoriami. Wykłady wygłosili m. in. Claus Meyer, Mateo Thun, Tyler Brûlé, Philippe Starck, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat kuchni, projektowania, zachowań konsumenckich, architektury, zrównoważonego rozwoju i technologii.

W otwierającej prelekcji Claus Meyer, restaurator, autor książek kucharskich oraz profesor w katedrze nauk o żywności Uniwersytetu Kopenhaskiego opowiedział o swojej karierze i jednym z największych sukcesów – restauracji Noma w Kopenhadze, nagradzanej dziś jako najlepsza na świecie. Architektura powinna łączyć się z naturą, a nie być postrzegana jako coś odrębnego – takimi słowami rozpoczął swój wykład włoski architekt Matteo Thun (Matteo Thun & Partners). Zaprezentował m.in. projekt Healthy Leasing Hotel w Bürgenstock (Szwajcaria), który w ofercie będzie miał nie tylko zabiegi SPA, ale też usługi medyczne realizowane w otoczeniu przyrody. Z kolei w zaprojektowanej przez Thuna winiarni Longen-Schlöder w Longuich (Niemcy) goście, decydując się na jeden z 20 domków-apartamentów, mogą wybrać również rodzaj ogrodu: zacieniony, ziołowy, różany lub owocowy. W swojej zamykającej konferencję prezentacji francuski projektant Philippe Starck podkreślał obowiązek kreatywności. Jest wśród nas niewielu, którzy potrafią uratować życie, ale wszyscy możemy poprawić życie społeczeństwa poprzez swoją inteligencję i kreatywność, bo tylko dzięki nim damy radę zmierzyć się z zadaniami, jakie stawia nam rzeczywistość – mówił. W dalszej części wykładu zaprezentował swoje projekty (meble, łodzie podwodne, perfumy, okulary), zwracając uwagę na pojęcia dematerializacji i biomechaniki jako ważne aspekty projektowania.

Tagi:
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.