Architektura MuratorWydarzeniaTożsamość. 100 lat polskiej architektury: pięć wystaw w pięciu miastach Polski

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury: pięć wystaw w pięciu miastach Polski

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki podjął się karkołomnego zadania. W pięciu miastach Polski organizuje wystawy, z których każda przygląda się innemu fenomenowi rodzimej architektury.

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury: pięć wystaw w pięciu miastach Polski
10 polskich budynków, które zostaną ukończone w 2017 roku Długo wyczekiwane instytucje publiczne, innowacyjne budynki wielorodzinne i nietypowe biurowce - prezentujemy wybór dziesięciu polskich realizacji, których budowa zakończy się w 2017 roku.
Palazzo in fortezza - pałac i fortyfikacje w Czemiernikach Pochodzący z I ćwierci XVII wieku kompleks pałacowo-ogrodowy w Czemiernikach jest jednym z przykładów założenia palazzo in fortezza w Polsce. Właśnie ogłoszono konkurs architektoniczny, dzięki któremu to wyjątkowe miejsce ma odzyskać dawną świetność.
deutsche bauzeitung o współczesnej architekturze w Polsce Najstarsze niemieckie czasopismo architektoniczne przygląda się polskiej architekturze. Na niemal 50 stronach zaprezentowano pięć realizacji, mapę obiektów kulturalnych i diagnozę stanu polskiej przestrzeni publicznej.
Rainer Mahlamäki gościem specjalnym Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury. BUDMA 2014 Współczesna architektura i budownictwo będą prezentowane na tegorocznych targach BUDMA; w trakcie spotkania wykład wygłosi Rainer Mahlamäki. Międzynarodowe targi odbędą się w dniach 11-14 marca 2014
Robert Majkut Design dla ING Futurystyczne wnętrze sprawia wrażenie uszytego na miarę ubrania na zastanej konstrukcji budynku - dodatkowej warstwy, pod którą kryje się uporządkowany, zharmonizowany podział pomieszczeń