V4 Family Houses

SARP Kraków zaprasza na finisaż wystawy prezentującej budownictwo mieszkaniowe w krajach Grupy Wyszehradzkiej

Krajowe stowarzyszenia architektów reprezentujących każde z państw Grupy V4 wybrały na wystawę po 10 realizacji.  Ekspozycję można było oglądać w Budapeszcie i Pradze, do końca stycznia prezentowana w krakowskiej siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich. W lutym wystawa zostanie pokazana w Bratysławie.

W ramach wystawy zakwalifikowano do prezentacji polskie realizacje z Krakowa, Komorowa, Olsztyna, Poznania, Torunia i innych… Pokazane zostaną projekty zespołów: D.W. Bagińscy Architekci (Warszawa), Pracowni CAA/SŁAWOMIR HRYNIEWICZ (Olsztyn), Barycz&Saramowicz (Kraków), Medusa Group (Bytom), Arch Deco (Gdynia).


Przekraczając granice - V4 Family Houses
Finisaż:  30 stycznia 2012
Galeria SARP Kraków, Plac Szczepański 6

Park Centralny w Gdyni projektu Arch-Deco Zakończył się II etap budowy Parku Centralnego w Gdyni projektu Arch-Deco. W ramach założenia powstał między innymi plac zabaw, park linowy i skatepark dla młodszych dzieci, a do tego fontanna, nowe miejsca odpoczynku i mnóstwo nowej zieleni.
Psychologia architektury: o wpływie architektury na emocje Henning Larsen, Arch-Deco, Roark Studio, Iliard, Ideograf Czym właściwie jest psychologia architektury? Jak rozumieją ją projektanci? Jakie zabiegi wywołujące emocje i wpływające na nastrój użytkowników stosują? Odpowiadają przedstawiciele pracowni Henning Larsen Architects, Arch-Deco, Roark Studio, Ideograf i Iliard Architecture & Project Management.
Zespół biurowo-mieszkalny Orłowo Unique Położone w bliskiej odległości od morza i rezerwatu Kępa Redłowska Orłowo należy do najbardziej pożądanych lokalizacji nie tylko w Gdyni, ale w całym Trójmieście. Właśnie rozpoczyna się tu realizacja kolejnego zespołu biurowo-mieszkalnego projektu pracowni Arch-Deco.