fotka z /zdjecia/IMG_0213_01.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

W laboratorium mebla

2010-06-15 2:00

Wśród wielu wystaw towarzyszących tegorocznej edycji Arena DESIGN, uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13, pod przewodnictwem Tomka Rygalika.

„Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia”Albert Einstein

Czytaj także>> AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH NA ARENA DESIGN

Zakończyła się druga edycja Arena DESIGN - projektu dedykowanego wzornictwu i architekturze, który co roku skupia polskich i zagranicznych przedsiębiorców, twórców i wielbicieli dobrego wzornictwa przemysłowego. Wśród wielu wystaw uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę młodych dizajnerów z Pracowni Gościnnej PG13. Znana na scenie polskiego dizajnu z eksperymentalnego, niekonwencjonalnego podejścia, zaskakujących rezultatów oraz wysokiej jakości projektów grupa młodych, zdolnych dziewiętnastu studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13 pod kierunkiem uznanego projektanta Tomka Rygalika, przedstawiła eksperymentalny proces powstawania mebla.

Czytaj także>> Projekt Dizajn 2010

Celem wystawy było pokazanie jego codziennego życia i udowodnienie, że proces projektowania zdecydowanie wykracza poza samą koncepcję jego twórcy. W kreacji dużą rolę odgrywa etap produkcji, ale najważniejszy jest sam użytkownik, który dostosowuje funkcję przedmiotu do zmieniających się potrzeb. Bogata różnorodność materiałów, wykorzystywanych do konstruowania nowoczesnych elementów wyposażenia sprawia, że wnętrze staje się odzwierciedleniem indywidualnych upodobań estetycznych. To właśnie ich zrozumienie wyznacza kierunek twórczego działania projektanta i stało się inspiracją do stworzenia wystawy Laboratorium Mebla.