Architektura MuratorWydarzeniaW laboratorium mebla

W laboratorium mebla

Wśród wielu wystaw towarzyszących tegorocznej edycji Arena DESIGN, uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13, pod przewodnictwem Tomka Rygalika.

„Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia”
Albert Einstein

Czytaj także>> AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH NA ARENA DESIGN

Zakończyła się druga edycja Arena DESIGN - projektu dedykowanego wzornictwu i architekturze, który co roku skupia polskich i zagranicznych przedsiębiorców, twórców i wielbicieli dobrego wzornictwa przemysłowego. Wśród wielu wystaw uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę młodych dizajnerów z Pracowni Gościnnej PG13. Znana na scenie polskiego dizajnu z eksperymentalnego, niekonwencjonalnego podejścia, zaskakujących rezultatów oraz wysokiej jakości projektów grupa młodych, zdolnych dziewiętnastu studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13 pod kierunkiem uznanego projektanta Tomka Rygalika, przedstawiła eksperymentalny proces powstawania mebla.

Czytaj także>> Projekt Dizajn 2010

Celem wystawy było pokazanie jego codziennego życia i udowodnienie, że proces projektowania zdecydowanie wykracza poza samą koncepcję jego twórcy. W kreacji dużą rolę odgrywa etap produkcji, ale najważniejszy jest sam użytkownik, który dostosowuje funkcję przedmiotu do zmieniających się potrzeb. Bogata różnorodność materiałów, wykorzystywanych do konstruowania nowoczesnych elementów wyposażenia sprawia, że wnętrze staje się odzwierciedleniem indywidualnych upodobań estetycznych. To właśnie ich zrozumienie wyznacza kierunek twórczego działania projektanta i stało się inspiracją do stworzenia wystawy Laboratorium Mebla.

Top Woman in Real Estate 2022: zagłosuj na najpopularniejszą kobietę branży nieruchomości! Rozstrzygnięcie V edycji konkursu Top Woman in Real Estate coraz bliżej. Spośród ponad 120 kandydatek jury wybrało od 3 do 5 kandydatek w każdej kategorii. Pełna lista laureatek zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali 7 czerwca, ale swoją faworytką mogą też wybrać internauci. Głosowanie do 10 maja.
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Linoleum od nowa: wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze projekty i realizacje z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego. Główne nagrody zdobyli Katarzyna Dobiecka oraz biuro Algorytm Design!