Architektura MuratorWydarzeniaW laboratorium mebla

W laboratorium mebla

Wśród wielu wystaw towarzyszących tegorocznej edycji Arena DESIGN, uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13, pod przewodnictwem Tomka Rygalika.

„Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia”
Albert Einstein

Czytaj także>> AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH NA ARENA DESIGN

Zakończyła się druga edycja Arena DESIGN - projektu dedykowanego wzornictwu i architekturze, który co roku skupia polskich i zagranicznych przedsiębiorców, twórców i wielbicieli dobrego wzornictwa przemysłowego. Wśród wielu wystaw uwagę przykuła ekspozycja Laboratorium Mebla, przygotowana przez grupę młodych dizajnerów z Pracowni Gościnnej PG13. Znana na scenie polskiego dizajnu z eksperymentalnego, niekonwencjonalnego podejścia, zaskakujących rezultatów oraz wysokiej jakości projektów grupa młodych, zdolnych dziewiętnastu studentów i absolwentów wydziału Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP tworzących PG13 pod kierunkiem uznanego projektanta Tomka Rygalika, przedstawiła eksperymentalny proces powstawania mebla.

Czytaj także>> Projekt Dizajn 2010

Celem wystawy było pokazanie jego codziennego życia i udowodnienie, że proces projektowania zdecydowanie wykracza poza samą koncepcję jego twórcy. W kreacji dużą rolę odgrywa etap produkcji, ale najważniejszy jest sam użytkownik, który dostosowuje funkcję przedmiotu do zmieniających się potrzeb. Bogata różnorodność materiałów, wykorzystywanych do konstruowania nowoczesnych elementów wyposażenia sprawia, że wnętrze staje się odzwierciedleniem indywidualnych upodobań estetycznych. To właśnie ich zrozumienie wyznacza kierunek twórczego działania projektanta i stało się inspiracją do stworzenia wystawy Laboratorium Mebla.

Nagroda Integracyjna BDA – SARP: wyniki konkursu na identyfikację wizualną Poznaliśmy laureatów konkursu na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Jury poza nagrodą główną przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia honorowe.
Konkurs SARP Furmańska: nowa siedziba nauk społecznych na Powiślu Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich zapraszają do udziału w konkursie na projekt nowego budynku dydaktycznego na Powiślu. Składanie wniosków do 26 października.
Paweł Grobelny z nagrodą DNA Paris Design Awards 2020 Poznański skwer zaprojektowany przez Pawła Grobelnego został kolejny raz wyróżniony – tym razem w ramach DNA Paris Design Awards.
Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.