Wyniki konkursu wystawę w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji!

i

Autor: Archiwum Architektury

Wokół wyników konkursu na Pawilon Polski - spotkanie

2017-12-06 19:45

W piątek 8 grudnia warszawska Zachęta zaprasza na wydarzenie poświęcone „Amplifikacji natury” kuratorki Anny Ptak - zwycięskiemu projektowi polskiej wystawy na przyszłoroczne Biennale Architektury w Wenecji.

Wybrana przez jury konkursu na ekspozycję w Pawilonie Polskim koncepcja, powstala z udziałem grupy projektowej Centrala, odwołuje się do wybitnych projektów i realizacji polskiego modernizmu II połowy XX wieku i odznacza się nowatorskim zamysłem wystawienniczym. Będzie ją można oglądać na 16 Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji, które potrwa od 24 maja do 25 listopada 2018. Podczas spotkania omówiony zostanie przebieg konkursu, zostanie też przedstawiona zwycięska praca.

Przebieg spotkania:

Przedstawienie przebiegu konkursu (zasady konkursu, jury, liczba prac, regulamin, rezultaty) – Hanna Wróblewska / Joanna Waśko

Wypowiedź przewodniczącej jury, Dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury – Agnieszka Komar-Morawska

Praca nagrodzona – 10 minut prezentacja autorska kuratorki Anny Ptak „Amplifikacja natury” z udziałem grupy projektowej Centrala (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis)

Wprowadzenie do dyskusji – Ewa P. Porębska, redaktor naczelna "Architektury-murator"

Dyskusja z udziałem jury, zwycięzców i publiczności

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia (piątek) o godzinie 12:00, w warszawskiej Zachęcie (sala multimedialna - wejście od ul. Burschego). Wstęp wolny.