Architektura MuratorWydarzeniaWydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zaprasza na wykład

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zaprasza na wykład

KRAJOBRAZ WBUDOWANY, który wygłosi jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej architektury krajobrazu Dorota Rudawa

7 kwietnia 2011 (czwartek), godz. 20.15
Aula 2 budynku WBiA PL, ul. Nadbystrzycka 40, Lublin

Opowieść o wyzwaniach projektowania w krajobrazie silnie zurbanizowanym, o współpracy architekta i architekta krajobrazu od etapu koncepcji budynku i o tym jak wydmy nadmorskie, lasy bambusów czy prerie trafiły do centrum miast

Dorota Rudawa

Dorota Rudawa - Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej architektury krajobrazu.

Absolwentka warszawskiej SGGW, Międzynarodowego Kursu Projektowania Krajobrazu na Uniwersytecie Wageningen w Holandii, ukończyła podyplomowe studia w zakresie urbanistyki i gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Od 1996 roku prowadzi własną pracownię projektową - RS Architektura Krajobrazu.

Współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi biurami architektonicznymi m.in. JEMS Architekci, Studio Daniel Libeskind, Rogers Griffith Associates, Schoenach Landscape Architekts. Osiągnięcia: 2001 Wygrana w konkursie "Dom Przyszłosci", razem z pracownią JEMS Architekci Sp. z o.o., koncepcja ogrodu. 2003 Nagroda Ministra Infrastruktury I Stopnia za zrealizowany projekt budynku siedziby "AGORY" S.A. w Warszawie, razem z JEMS Architekci Sp. z o.o., projekt architektury krajobrazu. 2009 Pierwsza nagroda w konkursie na opracowanie projektu architektoniczno-urbanistycznego lewobrzeżnego bulwaru Wisły w Warszawie.

www.krajobraz.com.pl
www.pleneria.pl

fotka z /zdjecia/Rudawa_agora.JPG
Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.