Architektura MuratorWydarzeniaWydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zaprasza na wykłady

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zaprasza na wykłady

ZBIERANIE DOŚWIADCZEŃ (9.11) Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa właściciele pracowni architektonicznej WWAA / MIKROKOSMOS (16.11) architekt Marcin Kwietowicz

Miejse: Aula 2 budynek WBiA PL przy ul. Nadbystrzyckiej 40

9 listopada (wtorek) godz. 20.00

Wykład ZBIERANIE DOŚWIADCZEŃ wygłoszą
Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa właściciele pracowni architektonicznej WWAA
http://www.wwaa.pl/

Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa
Prowadzą pracownię architektoniczną WWAA, której najbardziej znaną realizacją jest pawilon polski na EXPO 2010 w Szanghaju, jego autorami zostali dzięki (wspólnym z Wojciechem Kakowskim) zwycięstwie w otwartym konkursie w 2007 roku. To nie jedyna ich realizacja będąca owocem zwycięstwa w konkursie – trwa już budowa Służewskiego Domu Kultury w Warszawie (wspólne dzieło z pracownią 137kilo). Poza architekturą zajmują się projektowaniem mebli, plakatów, ubrań oraz scenografii dla teatrów. W 2001 roku Marcin Mostafa zrealizował etiudę filmową patrzę, która zdobyła kilka wyróżnień na festiwalach (KAN 2001- Wrocław; Pol-8 -Polanica, Trójmiasto Off Festival).

16 listopada (wtorek) godz. 20.00

Wykład MIKROKOSMOS wygłosi architekt Marcin Kwietowicz

http://www.kwietowicz.pl/
http://1dom.wordpress.com/2010/09/14/dom-s-art-studiej-v-polshe/
http://www.modecodesign.com/interior/galilu-olfactory-perfumery-by-warsaw-designer-marcin-kwietowicz/

Marcin Kwietowicz
Nie należy do powszechnie znanych polskich architektów, ale ze względu na swą wiedzę oraz umiejętność formułowania przemyśleń i otwierających oczy na wiele spraw wypowiedzi jest dla sporej grupy architektów dużym autorytetem. Choć nie sfinalizował swoich studiów uzyskaniem tytułu zawodowego jego praktyka zawodowa i szeroka wiedza pozwalają mówić o nim jako o architekcie. Niektóre jego realizacja były publikowane w polskiej i zagranicznej prasie architektonicznej. Zajmuje się także wzornictwem i grafiką. Prowadzi indywidualną praktykę projektową - przy konkretnych projektach współpracuje z różnymi architektami i innymi twórcami. Współpracuje także z Fundacją Galerii Foksal.

Jest autorem między innymi:
- pomysłu aby Pomnik Upamiętniający Ofiary Katastrofy Smoleńskiej miał formę mgły zasnuwającej dziedziniec Pałacu Prezydenckiego w Warszawie
- domu artystki Moniki Sosnowskiej w Warszawie (2009 – z Piotrem Brzozą)
- Instytutu Awangardy - Pawilon Edwarda Krasińskiego z BAR Architecten Rotterdam (2008).
- perfumerii Galilu w Warszawie (2006 z Grażyną Czarnotą; 2008 z Mają Kaczyńską)
- aranżacji polskiego pawilonu na Biennale Sztuki w Wenecji oraz scenografii do filmu Artura Żmijewskiego pokazywanego tamże (2005).
- hallu CSW Zamek Ujazdowski z Wojtkiem Koteckim i Albertem Salamonem (2005) i Wygrane w konkursach, m. innymi Dom w Polskim Krajobrazie z Aureliuszem Kowalczykiem (2001).

fotka z /zdjecia/wt_16_XI_20_00_Kwietowicz.jpg
Skwer Aktywności / Warszawa Skwer Miejskich Aktywności to przykład akupunktury miejskiej - drobnej inwestycji przed docelowym zagospodarowaniem większej przestrzeni. O realizacji Marcina Kwietowicza i Michała Sikorskiego pisze Dariusz Bartoszewicz.
KONIOR STUDIO zwycięzcą konkursu architektonicznego na projekt sali koncertowej szkoły muzycznej w Jastrzębiu I miejsce w konkursie architektonicznym na koncepcję sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Jastrzębiu zdobyła pracownia Konior Studio, II miejsce przyznano ex aequo pracowniom WXCA i KKM Kozień Architekci