Architektura MuratorWydarzeniaWykład z cyklu: Mistrzowie Architektury

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury

W.I. Neutelings. NEUTELINGS RIEDIJK ARCHITECTEN.

21.05 (czwartek), godz. 18.00
miejsce: Sala audytoryjna, ING BANK Śląski, ul. Sokolska 34, Katowice

Willem Jan Neutelings (ur. 1959) to jeden z najciekawszych architektów holenderskich. Po ukończeniu Uniwersytetu Technologii w Delft pracował w pracowni Rema Koolhasa OMA (1981-1986), a w 1987 roku założył niezależną działalność w Rotterdamie. Od 1992 roku współtworzy Neutelings Riedijk Architects. Wykłada w rozmaitych architektonicznych instytucjach, między innymi w Berlage Institute Rotterdam oraz gościnnie na Uniwersytecie w Harwardzie. W 1991 roku jego projekt otrzymał nagrodę w konkursie dla Młodych Architektów „Rotterdam Maaskant Prize”. Biuro Neutelings Riedijk Architecten mieści się w Rotterdamie. Prace Neutelings Riedijk Architects były prezentowane w Paryżu, Wenecji, Porto, Nowym Jorku, Antwerpii, Brukseli, Pradze oraz Rotterdamie.

www.neutelings-riedijk.com


W związku z ograniczoną ilością miejsc prosimy o zgłaszanie uczestnictwa mailem: biuro@sarp.katowice.pl lub faxem: (032) 2539230

kurator cyklu: arch. Wojciech Małecki
organizator: SARP O/Katowice
współorganizator: Miasto Katowice
patronat medialny: "Architektura-murator"

Woda, zieleń, miasto: jak robią to Holendrzy? O tym, czy odpowiednie projektowanie błękitnej infrastruktury w mieście może być odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne z Timo Stevensem z renomowanej holenderskiej pracowni De Urbanisten rozmawia Agnieszka Radziszewska.
Westbeat. Innowacyjna architektura z Amsterdamu Wielkim zwycięzcą tegorocznej Amsterdamskiej Nagrody Architektonicznej jest Westbeat – pionierski budynek-hybryda, będący miejscem do mieszkania i pracy, mający dodatkowo własną, ale otwartą dla gości z zewnątrz przestrzeń publiczną, która może być wykorzystywana na różne sposoby.
Victory Boogie Woogie: holenderski ekotunel Victory Boogie Woogie to najbardziej ekologiczny tunel w Europie. Tak przynajmniej twierdzą jego projektanci. Znajduje się na trasie Rotterdamsebaan, która połączyła w tym roku obwodnicę Hagi z autostradami A4 i A13.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Planet Netherlands. Podróż przez architekturę Holandii Planet Netherlands to internetowy festiwal filmowy poświęcony ostatnim 20 latom w holenderskiej architekturze – od słynnego Moebius House autorstwa UNStudio z 1998 roku po projekty w ramach programu Almere 2030
Holandia: miasta w obliczu zmian klimatycznych Od połowy XX wieku działalność człowieka jest główną przyczyną ocieplenia klimatu. Miejscami, w których występuje kumulacja ludności, a tym samym źródeł emisji dwutlenku węgla są miasta. Dlatego ich rola w ochronie klimatu jest kluczowa.