Architektura MuratorWydarzeniaCykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects

Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects

Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.

Jacob Kurek przez 6 lat prowadził liczne projekty na Półwyspie Arabskim, co zaowocoało uznaniem go za jednego z pięciu najbardziej wpływowych architektów na Bliskim Wschodzie. Z powodzeniem dostosowywał swoje projekty do lokalnych warunków tak kulturowych, jak i środowiskowych - ta wrażliwość na kontekst jest jednym z wyznaczników wszystkich realizacji pracowni. Podczas wykładu opowie o tym, jak wykorzystać potencjał danej kultury poprzez urbanistyczną "wartość dodaną".

Wykład organizowany przez SARP Katowice w ramach cyklu "Mistrzowie Architektury" rozpocznie się o 18:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (Plac Sławika i Antalla 1). Miejsca na wykład należy rezerwować za pośrednictwem formularza.

Światowy Dzień Architektury w Ustroniu Zapraszamy na Światowy Dzień Architektury, który odbędzie się 1 lipca w Domu Pracy Twórczej Architekta w Ustroniu.
Architektura Roku Województwa Śląskiego 2017 W październiku katowicki oddział SARP ogłosił nominowane obiekty w konkursie Architektura Roku. Województwa Śląskiego. O główną nagrodę zawalczy między innymi Dom po Drodze (KWK Promes) oraz projekt adaptacji byłej stołówki wojskowej na obiekt biurowy Kanlux (medusa group).
Wyniki konkursu na pawilon KluboGalerii SARP w Katowicach Anita Baron, Aneta Oraczewska i Patrycja Pojda zwyciężyły w konkursie na projekt pawilonu KluboGalerii SARP w centrum Katowic. Obiekt ma zostać otwarty w maju.
Rozmowa z Mariuszem Ścisło, prezesem ZG SARP i współzałożycielem pracowni FS&P Arcus Jestem przeciwny hipokryzji w używaniu logo „zabytek” do partykularnych celów: obiekt może stać i niszczeć, a potem się zawalić zgodnie z literą prawa, lecz gdy tylko inwestor podejmuje przygotowania do adaptacji czy remontu, nadzwyczajną aktywność w kontestacji podejmują różne grupy interesów – o godzeniu roli prezesa SARP i praktykującego architekta, projektowaniu na Dalekim i Bliskim Wschodzie oraz nieobecności Polaków w Europejskiej Radzie Architektów mówi Mariusz Ścisło.
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury W.I. Neutelings. NEUTELINGS RIEDIJK ARCHITECTEN.
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury Wojciech Leśnikowski, Ralph Johnson. PERKINS&WILL.