fotka z /zdjecia/NYSA_BIBLIOTEKA.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Z cyklu Galeria Jednego Projektu: Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie

2010-05-06 2:00

Tym razem wybierzemy się do liczącej dziś blisko pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców Nysy, będącej przez kilka wieków stolicą zasobnego Księstwa Nyskiego. Tu w cieniu gotyckiej kolegiaty powstanie zaprojektowana przez Studio EL z Wrocławia (laureata konkursu w 2008 roku) Gminna Biblioteka Publiczna.

Muzeum Architektury we Wrocławiu ma przyjemność zaprosić na Galerię Jednego Projektu

Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie

Spotkanie z autorem projektu Edwardem Lachem oraz Studiem EL (Wrocław) w czwartek 6 maja o godzinie 17.30 w Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5.

Wystawa czynna do końca maja.

Small is beautiful – ta spopularyzowana w 1973 roku przez brytyjskiego ekonomistę i krytyka globalnej gospodarki E. F. Schumachera maksyma jest mottem majowej galerii jednego projektu. Tym razem wybierzemy się do liczącej dziś blisko pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców Nysy, będącej przez kilka wieków stolicą zasobnego Księstwa Nyskiego. Tu na skrzyżowaniu ulic Teatralnej i Chodowieckiego, w cieniu gotyckiej kolegiaty pw. św. Jakuba i św. Agnieszki, powstanie zaprojektowana przez Studio EL z Wrocławia (laureata konkursu w 2008 roku) Gminna Biblioteka Publiczna. Gabarytami i prostokreślną bryłą zharmonizowana z okolicznymi, ocalałymi z wojennych i tuż powojennych zniszczeń lub grabieży, obiektami stanowi dobry pretekst by po raz kolejny podjąć dyskusję na temat współczesnej architektonicznej interwencji w historycznie ukształtowany kameralny układ miejski.

Serdecznie zapraszamy!

fotka z /zdjecia/NYSA_BIBLIOTEKA.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury