Architektura MuratorWydarzeniaZa otwartymi drzwiami - wystawa w ramach projektu Projektowanie w działaniu

Za otwartymi drzwiami - wystawa w ramach projektu Projektowanie w działaniu

W mieszkaniu na ulicy Mokotowskiej 65 m30, otwartym jedynie przez 10 dni, już od 9 czerwca można oglądać wystawę fotografii przedstawiających życie prywatne toczące się w berlińskich i warszawskich mieszkaniach w przeciągu ostatnich 20 lat. Zdjęcia ukazują przestrzeń prywatną, na który składają się obrazy codzienności, rodzinnych rytuałów. Wystawa ma charakter laboratoryjny, jest próbą zebrania tych prywatnych pamiątek i pokazania ich w nowej, półpublicznej przestrzeni


Wystawa czynna: 10-19 czerwca 2011
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 16.00-19.00, sobota - niedziela: 14.00-19.00
Miejsce: ul. Mokotowska 65 m30

Kuratorzy wystawy: Inga Schneider i Jakub Śwircz Wystawa przygotowana przez Fundację Archeologia Fotografii w ramach projektu Projektowanie w działaniu. Projekt wzorowy. Dizajn_WAWA edycja 2011.

Prace ukazują polską i niemiecką przestrzeń prywatną, na który składają się obrazy codzienności, rodzinnych rytuałów. Obrazy te podporządkowane są przede wszystkim pamięci, są pamiątkami i oddają wspólną nam potrzebę dokumentowania najbliższego otoczenia. Wystawa ma charakter laboratoryjny, jest próbą zebrania tych prywatnych pamiątek i pokazania ich w nowej, półpublicznej przestrzeni. Na ekspozycję składa się kilka elementów. Obok zdjęć na ścianach zaaranżowanego na ten cel mieszkania, będzie można obejrzeć „Projekt VHS” - zbiór domowych filmów video, niezwykle popularnych w Polsce na początku lat 90., a także kilka specjalnie przygotowanych albumów rodzinnych.

Wśród uczestników wystawy znaleźli się: Kuba Dąbrowski, Maciej Diduszko, Tomasz Dubiel, Jan Ebert/Xenia Uranova, Paweł Eibel, Katarzyna Fiedler, Franciska Hauser, Michał Kozłowski, Amelie Losier, Paweł Marcin Luszkiewicz, Irena Makowiecka, Bartosz Mateńko, Darwin Meckel, Agata Michalak, Jan Michalko, Rafał Milach, Michał Najberg, Frank Rothe, Ewa Szatybełko, Aleksandra Sztajerwald, Zofia Śliwińska, Kamil Wilczak, Artur Wojtczak, Horst Peter Zeinert.

Organizatorzy: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana, Goethe-Institut oraz Ambasada Niemiec w Warszawie

Projekt realizowany w ramach polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa Sąsiedzi 2.0 (www.sasiedzi20.com) organizowanego przez Goethe-Institut oraz Ambasadę Niemiec w Warszawie.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy, www.warszawa2016.pl

fotka z /zdjecia/xenia_uranowa.JPG
Polska na eksport. Wystawa Polska jako kraj atrakcyjny, nowoczesny, inspirujący pod względem artystycznym i kulturalnym? Taki obraz ojczyzny malowali redaktorzy miesięcznika „Polska”, dla których pracowali najlepsi nasi fotograficy. Ich zdjęcia z lat 50. i 60. można zobaczyć na wystawie w warszawskiej Zachęcie.
Topografia ruin. Wystawa zdjęć Josefa Sudka 14 marca 2019 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Josef Sudek. Topografia ruin. Praga 1945.
Najlepsi fotografowie architektury – Arcaid Images Architectural Photography Awards 2016 Znamy wyniki pierwszego etapu prestiżowego konkursu na najlepsze zdjęcia architektury. Ostatecznych laureatów poznamy już wkrótce podczas Światowego Festiwalu Architektury w Berlinie.
Społeczne archiwum Warszawy Powstaje społeczne archiwum wspomnień i fotografii Warszawy. Jego zbiory znajdą się na nowej stronie organizacji Tu było, tu stało, która ruszy na jesieni. Inicjatorzy akcji zapraszają do dzielenia się własnymi zdjęciami, pamiątkami i przeżyciami związanymi z miejską przestrzenią Warszawy.
Dziedzictwo Górnego Śląska Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na wystawę fotografii Thomasa Voßbecka.
Zdjęcie, które rośnie - projekt Nicolas Grospierre'a Instalacja Nicolas Grospierre’a realizowany w mieszkaniu fotografa Tadeusza Sumińskiego jest próbą konfrontacji idei porządku i bałaganu, statyczności i dynamiki, a obrana metoda pracy komentarzem do obecnego we współczesnym świecie „wylewu“ fotograficznego, gdzie każdy i wszędzie robi zdjęcia