Architektura MuratorWydarzeniaZnaczenie tożsamości miejsca. Konferencja, seminarium, warsztaty

Znaczenie tożsamości miejsca. Konferencja, seminarium, warsztaty

Jak wspomóc mieszkańców miast w budowaniu lokalnych społeczności? Od 5 do 11 maja Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej zaprasza na konferencję, seminarium oraz studenckie warsztaty.

Znaczenie tożsamości miejsca. Konferencja, seminarium, warsztaty
Gdański falowiec. Fot. Andrzej Otrębski/CC 3.0. SA/Wikimedia Commons

W trakcie konferencji badacze z siedmiu uniwerstytetów przedstawią wyniki swoich badań. Uczestnicy z Niemiec, RPA, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Polski będą dyskutować na temat kształtowania przestrzeni publicznej oraz samorządowych modelów zarządzania nią. Seminarium doktoranckie "Przestrzeń Publiczna. Tożsamość miejsca przez dialog, partycypację i dizajn” poświęcone będzie szeroko pojętej tematyce dialogu, partycypacji i designu w kontekście budowania społeczeństwa demokratycznego.

Wydarzeniu będą towarzyszyć studenckie warsztaty projektowe „Woda_Port_Dzielnica. Tożsamość dzielnicy i jej wspólnoty”. Odbędą się one w Nowym Porcie - objętej programem rewitalizacji dzielnicy, znajdującej się na styku różnych społeczności i zdominowanej przez słynny "falowiec". Zadaniem uczestników będzie zaproponowanie przestrzennych elementów, które umożliwią mieszkańcom pozytywną identyfikację z dzielnicą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Terminy:

Konferencja naukowa: 9 maja, Europejskie Centrum Solidarności

Seminarium doktoranckie: 7-8 maja, Europejskie Centrum Solidarności

Warsztaty studenckie: 6-10 maja, Dom Sąsiedzki w Nowym Porcie, Stowarzyszenie Nowy Port Sztuki, CSW Łaźnia II

Tagi:
Zespół mieszkaniowy Dawna Poczta w Gdańsku Trwa budowa zespołu mieszkaniowego Dawna Poczta w Gdańsku według projektu biura Proconcept. W ramach inwestycji, realizowanej przez spółkę Euro Styl, zmodernizowany i dostosowany do nowej funkcji zostanie zabytkowy budynek pocztowy z 1929 roku.
Konkurs na projekt cmentarza wojskowego na Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłosiło konkurs na projekt nowego cmentarza wojskowego na Westerplatte. W jury m.in. Bolesław Stelmach, Andrzej M. Chołdzyński, Stanisław Fiszer, Oskar Grąbczewski i Marta Sękulska-Wrońska. Składanie wniosków do 27 sierpnia.
Osiedle Riverview w Gdańsku Osiedle Riverview w Gdańsku to kolejna inwestycja zrealizowana nad Motławą. Apartamentowce z widokiem na rzekę i Stare Miasto zaprojektowała warszawska pracownia APA Wojciechowski.
Izba Lekarska w Gdańsku według Toprojekt: wyniki konkursu W zamkniętym konkursie na projekt ośrodka szkoleniowego Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku jednogłośnie wygrała pracownia Toprojekt z Rybnika.
Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.
Z wizją w przyszłość: Garnizon w Gdańsku [FILM] Na terenach dawnego garnizonu we Wrzeszczu od 2007 roku powstaje nowy zespół biurowo-mieszkalny z funkcjami usługowymi i kulturalnymi. W jubileuszowym cyklu z Wizją w przyszłość prezentujemy znaczące inwestycje, które na przestrzeni ostatnich 25 lat zmieniały przestrzeń polskich miast.