JURY
ŻYCIE W ARCHITEKTURZE VII EDYCJA
NAJLEPSZY POLSKI BUDYNEK 2000-2012

Wojciech Gęsiak
Wojciech Gęsiak
Prezes Rady Krajowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej od 2010 roku. Prezydent Miasta Radomia w latach 1990-1994, Przewodniczący Rady Okręgowej Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów w latach 2002-2006. Członek SARP od 1980 roku, prezes Radomskiego Oddziału SARP w latach 1988-1990, Wiceprezes Zarządu Głównego SARP w latach 1994-1997. Absolwent Politechniki Krakowskiej, dyplom uzyskał w 1978 roku. Laureat wielu konkursów architektonicznych krajowych i zagranicznych. Autor projektów m.in. kościoła Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (wymienionego w tygodniku „Polityka" wśród 10 najlepszych realizacji sakralnych w Polsce), Jagiellońskiego Centrum Innowacji w Krakowie, pawilonu wystawienniczego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, hali widowiskowo sportowej MOSIR Sanok, zakładu produkcyjnego Ferrero Rocher Polska w Belsku Dużym, Sądu Okręgowego i Rejonowego w Radomiu, Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i wielu innych.Działalność zawodową prowadzi we własnej firmie WG Studio Architektoniczne.  
Jerzy Grochulski
Jerzy Grochulski
Sekretarz generalny SARP w latach 1994-2006,   prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w latach 2006-2012, a od października 2011 r. członek Rady Międzynarodowej Unii Architektów UIA – Region II. Architekt, doktor nauk technicznych, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Odznaczony Złotą Odznaką SARP. W latach 1996-2003 członek Komisji Prawa Autorskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej – kierownik Pracowni Architektury w Krajobrazie w latach 1998-2002, a obecnie Pracowni Projektowania Architektonicznego. Partner w Pracowni Autorskiej PRO ARTE 11
Dariusz Kozłowski
Dariusz Kozłowski
Profesor, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w latach 2005-2012. Uhonorowany wieloma nagrodami za swoje odważne i rozpoznawalne projekty, m.in. Honorową Nagrodą SARP. Jego ważniejsze realizacje to mi.in. Dom Alchemików, Wytwórnia kosmetyków HEAN w Krakowie i Droga Czterech Bram – Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia XX Zmartwychwstańców w Krakowie.
Marek Sietnicki
Marek Sietnicki
Przewodniczący Rady Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Architektów w pierwszej i drugiej kadencji, współzałożyciel biura projektowego Mellon Architekci. Autor kilkudziesięciu projektów i realizacji w kraju i za granicą , m.in. budynku handlowo-biurowego na pl. Żołnierza w Szczecinie, budynku apartamentowego przy ul. Konopnickiej w Świnoujściu, Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu i domu jednorodzinnego w Nacka koło Sztokholmu. Doktor nauk technicznych Politechniki Śląskiej. 
Ewa P. Porębska
Ewa P. Porębska
Inicjatorka konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, wiceprezes zarządu Murator S.A.  Ekspert Europejskiej Nagrody Architektonicznej imienia Miesa van der Rohe,  członek Rady Ekspertów Nagrody European Price for Urban Public Space oraz  juror w konkursie World Architecture Festiwal w latach 2008-2010. Członek  Rady Muzeum Architektury we Wrocławiu. Autorka licznych publikacji na temat architektury i koncepcji wielu wystaw architektonicznych, w  tym ekspozycji „Polska. Ikony architektury”. W 1998 roku otrzymała medal Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Bene Merentibus za zasługi dla rozwoju architektury polskiej.


Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, Patrona Honorowego konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE reprezentować będzie trójka jurorów, wybitnych przedstawicieli świata sztuki i architektury.

Mirosław Bałka
Mirosław Bałka
Jeden z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy i autorów instalacji, rysownik i twórca filmów eksperymentalnych. Jego prace znajdują się w największych międzynarodowych kolekcjach sztuki i pojawiają się na wielu wystawach krajowych i zagranicznych, miedzy innymi w Tate Modern wLondynie, na Biennale w Sao Paulo i Biennale w Liverpoolu.W 1995 roku otrzymał Paszport Polityki w dziedzinie sztuk wizualnych. W 2005 roku artysta jako jeden z 42 mistrzów, został zaproszony do zrealizowania pracy na wystawę „Doświadczenie sztuki” prezentowaną w pawilonie Italia na 51. Biennale w Wenecji. Autor pomnika ofiar katastrofy promu Estonia zrealizowanego w 1998 roku w Sztokholmie.
Robert Konieczny
Robert Konieczny
Architekt i współzałożyciel pracowni KWK Promes. Niemal od początku swojej działalności, czyli od 1999 roku, Robert Konieczny jest jednym z najczęściej nagradzanych młodych architektów (do 2005 roku firmę współprowadził z Marleną Wolnik). Jego projekty wyróżniane były m.in. nagrodą House of the Year 2006 i czterokrotnie nominacjami do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe (m.in. dla Domu Atrialnego, Domu OUTrialnego i Domu Otwartego). Dom Aatrialny nagrodzony w konkursie World Architecture News House of the Year, sprawił, że Konieczny stał się bohaterem licznych artykułów, filmu dokumentalnego i wystawy, a także znalazł się na liście 101 najciekawszych młodych architektów na świecie magazynu „Wallpaper*”. Rok później zaliczono go do grona najzdolniejszych europejskich architektów przed 40 rokiem życia (Europe 40 under 40).
Anda Rottenberg
Anda Rottenberg
Historyk i krytyk sztuki, w latach 1993-2001 dyrektor warszawskiej Galerii Zachęta. Do 2007 była przewodniczącą rady programowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, zaś w roku 1998 została przewodniczącą Fundacji Instytutu Promocji Sztuki. Była kuratorem wielu wystaw w Polsce i za granicą, między innymi Obok. Polska-Niemcy. 1000 lat historii w sztuce czy Sztuka z Polski. Jest także współzałożycielką Fundacji Egit oraz Fundacji Instytut Promocji Sztuki. Wielokrotnie pełniła funkcję kustosza polskiego pawilonu na międzynarodowych wystawach, m.in. na biennale w Wenecji, Stambule i São Paulo.Autorka książek poświęconych sztuce współczesnej, w tym opracowania Sztuka w Polsce 1945–2005, a także licznych artykułów i esejów, publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach.