STRONA GŁÓWNA GALA FINAŁOWA VIII EDYCJI ŻYCIA W ARCHITEKTURZE [FILM] NAGRODA PREZYDENTA DLA FILHARMONII SZCZECIŃSKIEJ [FILM] RELACJA Z ROZSTRZYGNIĘCIA VIII EDYCJI KONKURSU ŻYCIE W ARCHITEKTURZE LAUREACI VIII EDYCJI KONKURSU ŻYCIE W ARCHITEKTURZE TOMASZ KONIOR O WIELKIEJ SALI KONCERTOWEJ NOSPR AGNIESZKA SAMSEL O WNĘTRZACH FILHARMONII IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W SZCZECINIE [FILM] JÓZEF FRANCZOK I MARCIN KOLANUS O PRZEDSZKOLU MALI ODKRYWCY W CHRÓŚCICACH [FILM] ROMAN RUTKOWSKI O PLACU NOWY TARG WE WROCŁAWIU [FILM] ROBERT SKITEK O ZAGOSPODAROWANIU NABRZEŻA PAPROCAN W TYCHACH [FILM] ZBIGNIEW RESZKA I MICHAŁ BARYŻEWSKI O ZESPOLE NOWE ORŁOWO W GDYNI [FILM] MACIEJ MIŁOBĘDZKI I PAWEŁ MAJKUSIAK O ZESPOLE PRZY AL. WILANOWSKIEJ W WARSZAWIE [FILM] MIKOŁAJ SZUBERT-TECL O NOWYM MUZEUM ŚLĄSKIM W KATOWICACH [FILM] AGNIESZKA SZULTK, PIOTR NAWARA I STANISŁAW DEŃKO O MUZEUM TADEUSZA KANTORA W KRAKOWIE [FILM] AGNIESZKA SAMSEL O FILHARMONII IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA W SZCZECINIE [FILM] TOMASZ KONIOR O ZESPOLE WILLE PARKOWA [FILM] AURELIUSZ KOWALCZYK O DOMU W JÓZEFOWIE [FILM] MARTA DYRDA I RADEK FIKUS O DOMU W LUBLIŃCU 2 [FILM] ROBERT KONIECZNY O LIVING-GARDEN HOUSE W KATOWICACH [FILM] MINISTER MAŁGORZATA OMILANOWSKA PRZYZNA NAGRODĘ SPECJALNĄ W KONKURSIE ŻYCIE W ARCHITEKTURZE PREZENTACJE ARCHITEKTÓW NOMINOWANYCH DO NAGRÓD W KONKURSIE ŻYCIE W ARCHITEKTURZE [FOTO] TRANSMISJA NA ŻYWO - ŻYCIE W ARCHITEKTURZE NAJLEPSI ARCHITEKCI ZAPREZENTOWALI SWOJE REALIZACJE W ZACHĘCIE 15 REALIZACJI NOMINOWANYCH DO NAGRÓD GŁÓWNYCH I GRAND PRIX W KONKURSIE ŻYCIE W ARCHITEKTURZE ZNAMY 47 FINALISTÓW KONKURSU ŻYCIE W ARCHITEKTURZE! 314 OBIEKTÓW ZGŁOSZONYCH NA KONKURS ŻYCIE W ARCHITEKTURZE DZIAŁANIE SERWISU WWW.ARCHITEKTURA.MURATOR.PL EWA P. PORĘBSKA O KONKURSIE ŻYCIE W ARCHITEKTURZE MAGDALENA STANISZKIS O KONKURSIE ŻYCIE W ARCHITEKTURZE [FILM] JURY Z RAMIENIA KANCELARII PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ JURY RUSZA VIII EDYCJA KONKURSU ŻYCIE W ARCHITEKTURZE!

W jury Konkursu zasiądą: Antoni Domicz, współzałożyciel pracowni M. i A. Domicz, laureat Honorowej Nagrody SARP (2014, wspólnie z Małgorzatą Pizio-Domicz), w latach 2006-2012 prezes opolskiego oddziału SARP, Przemo Łukasik, współzałożyciel pracowni medusa group, w latach 1995-1996 stypendysta rządu francuskiego i praktykant w kilku renomowanych pracowniach europejskich, m.in. w Jean Nouvel Architecture, Magdalena Staniszkis, profesor Politechniki Warszawskiej (doktorat 1990), w latach 1993-1997 członkini Prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich, prowadząca studio Staniszkis Architekt, Mariusz Ścisło, prezes SARP, współzałożyciel pracowni FS&P Arcus, Ewa P. Porębska, redaktor naczelna miesięcznika „Architektury-murator”, juror Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2013, członek Rady Ekspertów Europejskiej Nagrody dla Przestrzeni Publicznych.

 

Antoni Domicz

Antoni Domicz współzałożyciel pracowni M. i A. Domicz, laureat Honorowej Nagrody SARP (2014, wspólnie z Małgorzatą Pizio-Domicz), w latach 2006-2012 prezes opolskiego oddziału SARP. Zwycięzca wielu konkursów architektonicznych, w tym na rozbudowę Muzeum Architektury we Wrocławiu (2007) i Muzeum Śląska Opolskiego (2004) czy Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Samorządu Województwa Opolskiego (2001). Do najbardziej znanych i utytułowanych realizacji biura należą m.in. powstałe w Opolu: Biblioteka Diecezjalna Caritas (2001) i Centrum Edukacji Artystycznej ArtPunkt (2010). Obecnie Antoni Domicz pełni funkcję przewodniczącego Kolegium Sędziów Konkursowych przy opolskim SARP-ie.

Przemo Łukasik

Przemo Łukasik współzałożyciel bytomskiej pracowni medusa group, która oprócz projektów stricte architektonicznych ma na koncie także liczne prace związane z grafiką, designem i szeroko rozumianą sztuką wizualną. Do najważniejszych realizacji biura należą: zespół mieszkaniowy na osiedlu Bażantów w Katowicach (2009), przebudowa dawnego spichlerza w Gliwicach na lofty (2009) czy biurowiec Infinite Dreams (2012), za który architekci otrzymali Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego. Przemo Łukasik jest też autorem Bolko_Loftu – najbardziej znanego domu jednorodzinnego w Polsce, w którym do dziś mieszka wraz ze swoją rodziną. Budynek ten, będący w istocie adaptacją dawnej lampiarni w Bytomiu, stał się manifestem postawy twórczej architekta, silnie związanej ze śląską tożsamością i poprzemysłowym dziedzictwem regionu. Bolko_Loft zdobył m.in. nagrodę Leonardo w kategorii rewitalizacji obiektów przemysłowych na II Międzynarodowym Biennale Młodych Architektów w Mińsku w 2007 roku.

 

Magdalena Staniszkis

Magdalena Staniszkis profesor Politechniki Warszawskiej (doktorat 1990). Od 1992 roku prowadzi pracownię Staniszkis Architekt. W latach 1989-1995 członkini Miejskiej Komisji Urbanistycznej Warszawy, a w latach 1993-1997 prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Urbanistów Polskich. Autorka wielu publikacji na temat planowania i zagospodarowania przestrzennego. Laureatka nagrody Ministra Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej: II stopnia (1970, 1976, 1978) i I stopnia (1984), a także Nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji I stopnia za projekt budynku biurowego dla firmy Rodan System w Warszawie (1998). Ten ostatni nominowany był także do nagrody głównej w kategorii użyteczność publiczność w III edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE w 2000 roku. Obecnie członkini Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

 

Mariusz Ścisło

Mariusz Ścisło od 2012 roku prezes SARP, współzałożyciel pracowni FS&P Arcus, która dotychczas realizowała projekty m.in. w Polsce, Rosji i Arabii Saudyjskiej. Architekt i główny projektant takich warszawskich budynków jak biurowce Concept Tower (2012) i Karolkowa Business Park (2012), ratusz Dzielnicy Targówek (1998) czy centrum handlowe Promenada (III etap, 2005). Jest współautorem rozbudowy gmachu Wytwórni Papierów Wartościowych (2009) i Urzędu Patentowego (2000), a także wielu osiedli mieszkaniowych i opracowań studialno-urbanistycznych. Członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz zespołu ds. opracowania projektu krajowego planu mającego na celu zwiększenie liczby budynków o niskim zużyciu energii.

 

Ewa P. Porębska

Ewa P. Porębska inicjatorka konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”, wiceprezes zarządu ZPR Media S.A., pierwszy polski juror Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2013, członkini Rady Ekspertów Europejskiej Nagrody dla Przestrzeni Publicznych oraz juror Światowego Festiwalu Architektury w latach 2008-2010. Członkini Rady Muzeum Architektury we Wrocławiu. Autorka licznych publikacji na temat architektury i koncepcji wielu wystaw architektonicznych, inicjatorka Kolekcji Architektury-murator dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2014). W 1998 roku otrzymała medal Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Bene Merentibus za zasługi dla rozwoju architektury polskiej, a w 2014 roku – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.