xystudio." />
Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeDorota Sibińska i Filip Domaszczyński o Domu dla bezdomnych w Jankowicach [FILM]

Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński o Domu dla bezdomnych w Jankowicach [FILM]

Od początku planowaliśmy, że cała elewacja zbudowana będzie z materiałów rozbiórkowych. Cegła znaleziona w okolicy wydawała nam się idealnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w budynku. Odrzucona, nikomu niepotrzebna, tak jak ci ludzie traktowani przez społeczeństwo. O realizacji Domu dla bezdomnych w Jankowicach w ramach otwartych obrad jury IX edycji konkursu Życie w Architekturze opowiadają Dorota Sibińska i Filip Domaszczyński z pracowni xystudio.

belka zwa 2020
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej w Warszawie projektu xystudio Na warszawskiej Ochocie powstanie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej według projektu biura xystudio. Kompaktowy budynek z rozległymi zielonymi tarasami i dachami pomieści żłobek, dom dziecka, dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów. Miasto podpisało właśnie umowę na realizację inwestycji.
Nagroda POLITYKI 2020 dla xystudio Grand Prix Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020 przypadło pracowni xystudio za projekt Domu dla Bezdomnych w Jankowicach w województwie świętokrzyskim.
Dom dla bezdomnych w Jankowicach Na świętokrzyskiej wsi wśród pól powstało miejsce, które stanowi nowe oblicze polskich ośrodków pomocy społecznej. Wyróżnia się architekturą wpisaną w krajobraz, dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a także operującą dyskretną symboliką religijną. O nowej realizacji xystudio piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Przedszkole w Otwocku W podwarszawskim Otwocku powstanie przedszkole projektu xystudio.
Dom A Szafka, półka, a nawet mobilny kontener w jednym. Dzięki różnym wypełnieniom może pełnić funkcję zabawki, ale także pojemnego miejsca do przechowywania. Do wyboru różne rozmiary oraz wykończenia. Posiada atesty oraz nie wymaga samodzielnego składania.