Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeNowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej: bo cynk nie musi być szary

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej: bo cynk nie musi być szary

Blacha cynkowo-tytanowa jest nie tylko bardzo trwała. Nie wymaga też żadnych zabiegów konserwujących. Dzięki najnowszym technologiom produkcji jest teraz dostępna także w różnych odcieniach, dając architektom rzeczywistą swobodę twórczą.

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej
elZinc Rainbow® jest dostępny w gamie naturalnych, ciepłych i atrakcyjnych kolorów : czerwonym, niebieskim, zielonym, czarnym, złotym i brązowym

Do niewątpliwych zalet blach cynkowo-tytanowych należy ich wyjątkowa trwałość i brak konieczności prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwujących. Do niedawna tytan-cynk dostępny był jednak tylko w kolorze szarym. Dziś, oferowany jest w wielu odcieniach i grubościach, od 0,7 mm do nawet 2,5 mm, do tego w przystępnych cenach! W ofercie marki elZinc znajdziemy na przykład tytan-cynk Alkimi, dostępny w wersji standardowej, naturalnej, ale też w pięciu rodzajach patynowania, wyróżniających się na rynku wyjątkową jednolitością i powtarzalnością.

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej
elZinc Rainbow® uzyskuje się poprzez zastosowanie pigmentów mineralnych na wstępnie obrabiany cynk. Powłoka organiczna 35 µm jest bardzo atrakcyjnym i trwałym wykończeniem, które zapewnia dodatkową ochronę przed korozją

W serii elZinc Rainbow znaleźć można sześć standardowych kolorów blachy cynkowo-tytanowej, ale na zamówienie klienta firma produkuje materiały w dowolnej barwie (nota bene motto elZinc brzmi: bo cynk nie musi być szary). Blacha elZinc Rainbow pokryta jest specjalną, półtransparentną powłoką, nie tylko nadającą kolor, ale stanowiącą też dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.  Jako jednorodny i niekorodujący w całym przekroju materiał, może być też poddawany perforacji.  W ofercie firmy dostępne są również panele kompozytowe, panele o strukturze plastra miodu, łuski kwadratowe i prostokątne wielkoformatowe, również w układzie nieregularnym, ponadto kasety, rąby oraz systemy rynnowe.

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej
elZinc Rainbow® jest dostępny w gamie naturalnych, ciepłych i atrakcyjnych kolorów : czerwonym, niebieskim, zielonym, czarnym, złotym i brązowym
Tagi:
AimS to linia produktów elewacyjnych firmy STO, dzięki którym architekci i wykonawcy nie muszą już wybierać pomiędzy ekologicznością a funkcjonalnością materiałów. Ich spoiwo, które wcześniej wytwarzane było z ropopochodnych olejów mineralnych, teraz aż w 30% bazuje na naturalnym surowcu – oleju sosnowym z kory drzew iglastych (znanym głównie ze swoich leczniczych właściwości). Produkty są bardzo trwałe, odporne na zabrudzenia i skażenia mikrobiologiczne.
Niestandardowe rozwiązania elewacyjne Elewacja nie tylko zabezpiecza ściany przed wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych, ale zwykle kształtuje też ostateczny wygląd budynku. Powinna więc być trwała, estetyczna i funkcjonalna.
Londyński The Forge z systemem Aluprof Deweloperzy, architekci i firmy budowlane łączą siły w przeciwdziałaniu kryzysowi klimatycznemu i tworzą budynki, które minimalizują emisję dwutlenku węgla. Przykładem jest The Forge, biurowiec zlokalizowany w londyńskiej dzielnicy Bankside.
Szkło przeciwsłoneczne: ochrona środowiska i komfort użytkownika Dostępne obecnie materiały budowlane oraz wykończeniowe są w stanie w zauważalny sposób ograniczyć negatywny wpływ budynku na środowisko w całym cyklu jego życia. Jednym z przykładów może być nowoczesne, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne. Współczesne przeszklenia na fasadach nie tylko podnoszą walory architektoniczne projektu. Charakteryzuje się też wysokimi parametrami użytkowymi, jeśli chodzi o przepuszczalność światła czy ochronę wnętrz przed przegrzaniem.
Dziecięce Centrum Nauki Muzeiko w Sofii: unikalne rozwiązania z zastosowaniem indywidualnych dekorów W projekcie Dziecięcego Centrum Nauki w Sofii nowojorska pracownia Skolnick zdecydowała się nawiązać do górzystego krajobrazu Bułgarii. Do stworzenia charakterystycznej formy budynku wykorzystała m.in. wykonane na indywidualne zamówienie dekory Max Compact Exterior.
EQUITONE [tectiva] to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.