Architektura MuratorŻycie w ArchitekturzeNowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej: bo cynk nie musi być szary

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej: bo cynk nie musi być szary

Blacha cynkowo-tytanowa jest nie tylko bardzo trwała. Nie wymaga też żadnych zabiegów konserwujących. Dzięki najnowszym technologiom produkcji jest teraz dostępna także w różnych odcieniach, dając architektom rzeczywistą swobodę twórczą.

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej
elZinc Rainbow® jest dostępny w gamie naturalnych, ciepłych i atrakcyjnych kolorów : czerwonym, niebieskim, zielonym, czarnym, złotym i brązowym

Do niewątpliwych zalet blach cynkowo-tytanowych należy ich wyjątkowa trwałość i brak konieczności prowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwujących. Do niedawna tytan-cynk dostępny był jednak tylko w kolorze szarym. Dziś, oferowany jest w wielu odcieniach i grubościach, od 0,7 mm do nawet 2,5 mm, do tego w przystępnych cenach! W ofercie marki elZinc znajdziemy na przykład tytan-cynk Alkimi, dostępny w wersji standardowej, naturalnej, ale też w pięciu rodzajach patynowania, wyróżniających się na rynku wyjątkową jednolitością i powtarzalnością.

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej
elZinc Rainbow® uzyskuje się poprzez zastosowanie pigmentów mineralnych na wstępnie obrabiany cynk. Powłoka organiczna 35 µm jest bardzo atrakcyjnym i trwałym wykończeniem, które zapewnia dodatkową ochronę przed korozją

W serii elZinc Rainbow znaleźć można sześć standardowych kolorów blachy cynkowo-tytanowej, ale na zamówienie klienta firma produkuje materiały w dowolnej barwie (nota bene motto elZinc brzmi: bo cynk nie musi być szary). Blacha elZinc Rainbow pokryta jest specjalną, półtransparentną powłoką, nie tylko nadającą kolor, ale stanowiącą też dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.  Jako jednorodny i niekorodujący w całym przekroju materiał, może być też poddawany perforacji.  W ofercie firmy dostępne są również panele kompozytowe, panele o strukturze plastra miodu, łuski kwadratowe i prostokątne wielkoformatowe, również w układzie nieregularnym, ponadto kasety, rąby oraz systemy rynnowe.

Nowy wymiar blachy cynkowo-tytanowej
elZinc Rainbow® jest dostępny w gamie naturalnych, ciepłych i atrakcyjnych kolorów : czerwonym, niebieskim, zielonym, czarnym, złotym i brązowym
Tagi:
Różne odsłony bieli na elewacji Jest czysta, nadaje stylizacjom wdzięku oraz lekkości, a jej czas nigdy nie przemija. Zastosowana na elewacji przejawia także zdolności… regulowania klimatu. Biel, bo o niej mowa, to niekwestionowana królowa kolorów. Teraz opcji jej wykorzystywania jest jeszcze więcej. Firma Baumit udostępniła linię kolorystyczną Shades of White, za którą kryje się aż 12 różnych odcieni bieli tynków i farb fasadowych.
EQUITONE [tectiva] to seria barwionego w masie elewacyjnego materiału z włókno-cementu, wyróżniająca się piaskowaną powierzchnią nadającą fasadom naturalny wygląd. Można go stosować także we wnętrzach. Marka wprowadziła na rynek nowy odcień płyt – TE85 grafitowy. Mają one taką samą stabilność koloru jak pozostałe dostępne odcienie, a dodatkowo pokryte są przezroczystą powłoką hydrofobową.
Teatr Wielki w Kantonie Charakterystyczna fasada, nawiązująca formą do tkaniny z chińskim haftem, została wykonana z trójkątnych paneli z perforowanej i pełnej blachy aluminiowej. O realizacji Steven Chilton Architects pisze Radosław Stach.
Fasada Roku 2020 – znamy zwycięzców Po raz czternasty rozstrzygnięto konkurs Fasada Roku na najlepsze elewacje wykończone w technologii Baumit. Tegoroczna edycja okazała się szczęśliwa dla pięciu realizacji, które teraz będą reprezentowały Polską na arenie międzynarodowej.
„Warsztat architekta. Fasady”. Pobierz bezpłatne e-wydanie! W bieżącym numerze naszego specjalnego dodatku „Warsztat architekta. Fasady” Agnieszka Kalinowska-Sołtys o proekologicznych aspektach projektowania elewacji, a Maciej i Tomasz Karwatkowie o swoich doświadczeniach i współpracy z wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego. Publikujemy także przegląd najnowszych rozwiązań w dziedzinie fasad kinetycznych, szklanych i metalowych.
Fasada Roku 2020 – konkurs na najlepsze elewacje Trwa czternasta edycja konkursu Fasada Roku. Zdobywcy nagród w każdej z pięciu kategorii tradycyjnie wezmą udział w międzynarodowej odsłonie konkursu Baumit Life Challenge.