Architektura MuratorKonkursyRezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń

Rezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń

Tematem programu rezydencyjnego londyńskiego Design Museum na rok 2018 jest Mieszkanie. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie młodych projektowych talentów.

Rezydencja w Design Museum. Nabór zgłoszeń
Uczestnicy programu Designers in Residence; fot. Luke Hayes/serwis prasowy
Eames: architekt i malarka. Pokaz filmu o ikonach amerykańskiego designu Dokument opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów – jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Film przedstawia ich życie prywatne oraz najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu i początków ery komputerowej.
Ultimato to nowa kolekcja wielkoformatowych płyt gresowych firmy Cerrad dostępna w formacie 160 x 320 cm. W serii oferowane są trzy modele: Concrete – beton w czterech wariantach kolorystycznych, w wykończeniu matowym i polerowanym, Marquina – marmur w odcieniu czarnym z błyszczącą powierzchnią i Statuario – gładki, biały marmur z delikatnym wzorem.
Reflex to najnowsza propozycja wanny marki Antonio Lupi. Produkt wykonany jest ze specjalnego, bardzo wytrzymałego tworzywa Cristalmood – żywicy poliestrowej z dodatkiem pigmentów. Model dostępny jest w kilku kolorach. Charakterystycznym elementem wanny jest lekko transparentna powierzchnia. Dzięki zastosowaniu żywicy model jest lżejszy od tych wykonanych z kompozytów. W ofercie dostępne są również umywalki.
Xtreme Matt to laminaty w matowym wykończeniu firmy Pfleiderer. Struktura dostępna jest przy produktach Duropal HPL oraz HPL Duropal SolidColor. Są to laminaty jednobarwne w całej strukturze, umożliwiające zaprojektowanie mebli o idealnie gładkiej powierzchni. Zaletą jest możliwość stworzenia bryły bez widocznej spoiny oraz o jednolitej kolorystyce. Charakteryzują się odpornością na wilgoć, środki chemiczne oraz wysokie temperatury. Powłoka anti-fingerprint chroni przed pozostawianiem śladów palców czy tłuszczu.
Spazio to wielofunkcyjny okap marki Falmec. Podwieszana do sufitu 180-centymetrowa wyspa wyposażona została w półki z metalowego szkła do przechowywania akcesoriów kuchennych, a także w gniazda zasilania i USB oraz w uchwyt na tablet. W urządzeniu zastosowano opatentowany przez firmę system Circle.Tech i technologię Carbon.Zeo, eliminujące zapachy.
Com to seria krzeseł według projektu Paula Brooksa dla marki Profim. Można je dowolnie konfigurować, wybierając spośród pięciu rodzajów baz i trzech kształtów. Siedzisko dostępne jest w trzech wykończeniach: ze sklejki, z nakładką tapicerowaną lub w pełni tapicerowane. Elementy dodatkowe umożliwiają łączenie krzeseł w rzędy, numerację czy sztaplowanie.