Architektura MuratorWydarzeniaIII Forum Przestrzenie Miejskie - relacja z debaty o użytecznej przestrzeni miejskiej

III Forum Przestrzenie Miejskie - relacja z debaty o użytecznej przestrzeni miejskiej

Trzy wymiary miasta użytecznego to jeden z tematów przewodnich tegorocznej edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej Forum Przestrzenie Miejskie. To już trzecia, po Katowicach i Warszawie, edycja tej konferencji, która służy spotkaniu i dyskusji naukowców, przedsiębiorców, projektantów i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Tagi:
Generator Malta Co roku w Poznaniu odbywa się miejski eksperyment - próba nadania monumentalnej przestrzeni ludzkiej skali. W projekcie Atelier Starzak Strebicki, zrealizowanym w ramach Generatora Malta, za pomocą prostych zabiegów na placu Wolności stworzono serię miejskich pokoi.
Modernizacja ul. Święty Marcin w Poznaniu W ramach największej od lat inwestycji publicznej w Poznaniu trwa przebudowa ulicy Święty Marcin. Projekt modernizacji opracowało Studio ADS.
Konkurs! Zwiedź Bałtyk w Poznaniu We współpracy z Targami BUDMA rozdamy 5 podwójnych wejściówek na zwiedzanie budynku, które 31 stycznia pozwolą poznać pierwszą realizację MVRDV w Polsce od podszewki.
Konkurs na kładkę pieszo-rowerową w Poznaniu Poszukiwany jest najlepszy projekt kładki, która połączy zabytkową wyspę Ostrów Tumski z Chwaliszewem i Berdychowem. Główna nagroda wynosi 50000 zł.
Zespół biurowo-mieszkalny Nowy Rynek w Poznaniu Na terenie dawnego dworca PKS u zbiegu ulicy Matyi i Wierzbięcice powstanie nowy kwartał miasta. Projekt urbanistyczny opracowało biuro JEMS Arcitekci.
Zespół biurowy na Kopaninach w Poznaniu Na zdegradowanych terenach poznańskiej Kopaniny rozpoczęła się budowa biurowców projektu pracowni easst.com