Architektura MuratorArchitekci

Kto jest kim w Architekturze

307kilo
307kilo
307kilo
ul. Stępińska 22/30 lokal 506A
00-739 Warszawa
tel. +4822 3945170
e-mail: pracownia@307kilo.pl
www.307kilo.pl

Warszawską pracownię 137kilo założyli architekt Jan Sukiennik i absolwentka wzornictwa Zofia Strumiłło-Sukiennik. W latach 2008-2009 razem ze studiem WWAA Marcina Mostafy i Natalii Paszkowskiej wynajmowali biuro na warszawskim Powiślu, gdzie powstały wspólne projekty. W 2009 roku zdobyli pierwsze miejsce w dobrze obsadzonym konkursie na dom kultury na warszawskim Służewcu. Zaproponowali kompleks ekologicznych pawilonów estetycznie nawiązujący do nie tak odległych czasów, gdy teren tego blokowiska był malowniczą wioską. W 2010 roku zrealizowali wspólnie wnętrza firmy postprodukcyjnej Televisor, którego nowa siedziba mieści się w budynku z lat 90., dotychczas użytkowanym jako dom jednorodzinny. Pracownia ma również liczne realizacje wystawiennicze – aranżację Łodź Design Festival w 2011 roku, wystawę dla Narodowego Banku Polskiego z okazji 50-lecia współpracy z Andrzejem Heidrichem, pierwszą nagrodę w konkursie na wystawę stałą Muzeum warszawskiej Pragi. Ich projekty były pokazywane w ramach cyklicznych wystaw „Awangarda jutra?” oraz Plany na przyszłość. W 2014 roku zmienili nazwę na 307kilo.

Bartłomiej Popiela

Bartłomiej Popiela

Cezary Kępka

Cezary Kępka

Jan Sukiennik

Jan Sukiennik

Małgorzata Piotrowska

Małgorzata Piotrowska

Wojciech Gajewski

Wojciech Gajewski

Budynek mieszkalny Mad House w Warszawie Nowy budynek mieszkalny uzupełni pierzeję ul. Madalińskiego na warszawskim Mokotowie. Za jego koncepcję odpowiadają: Bartłomiej Popiela z pracowni POLE Architekci i Jan Sukiennik z biura 307kilo.
Wyniki konkursu na pawilon Polski na EXPO 2020! Pracownia WXCA zwyciężyła w konkursie na projekt pawilonu, który będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowej wystawie EXPO w Dubaju. Jury doceniło czytelną, łatwo zapamiętywalną formę obiektu oraz jego nowoczesną architekturą, która w połączeniu z wykorzystaniem tradycyjnego materiału, jakim jest drewno, ukaże Polskę jako ceniącą wartości, a jednocześnie otwartą na wyzwania przyszłości.
Galeria Sztuki Dawnej w Muzeum Narodowym w Warszawie Przestrzeń podzielona jest na trzy części. Każda z nich reprezentuje jedną z trzech kultur: dworską, religijną i miejską. Na nowo wyeksponowano kolekcje europejskiego i staropolskiego rzemiosła oraz malarstwa i rzeźby – pisze Dominika Olszyna.
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy w dziedzinie architektury władze samorządowe ustanowiły w 2002 roku. Niestety, odbyła się tylko jedna edycja konkursu. W 2016 postanowiono powrócić do idei nagradzania najlepszych warszawskich realizacji, przyznając laury osobno za obiekty ukończone w latach 2001-2014, osobno za wybudowane w roku 2015. Prezentujemy wyniki konkursu wraz z krótkim podsumowaniem.
Muzeum Narodowe w Warszawie – marzenia i rzeczywistość Marzyliśmy, żeby od strony ul. Książęcej wybudować nowy gmach Muzeum Narodowego. Planowaliśmy, że pomieści cały dział edukacji, łącznie z dużą salą odczytową, salami warsztatowymi, wydzieloną częścią dla dzieci i salami na wystawy czasowe – o współczesnych zadaniach muzeum i o tym, jak zmieniają się dziś oczekiwania publiczności z Agnieszką Morawińską, dyrektor instytucji, rozmawia Tomasz Żylski.
Muzeum Warszawskiej Pragi Na potrzeby muzeum zaadaptowano trzy historyczne kamienice i dawny dom modlitwy z unikatowymi freskami. Poddane konserwacji polichromie stały się istotną częścią muzealnej opowieści o przeszłości Pragi i jej żydowskich mieszkańcach – pisze Monika Komorowska.
W sobotę otwarcie Muzeum Warszawskiej Pragi Od soboty można odwiedzać Muzeum Warszawskiej Pragi, miejsce poświęcone historii dzielnicy oraz życiu jej mieszkańców. Siedziba placówki mieści się z zrewitalizowanych kamienicach oraz nowo powstałym budynku przy ul. Targowej 50/52 w Warszawie. Za architekturę obiektu odpowiada pracownia Pas Projekt Archi Studio, a za projekt wystawy stałej 137 kilo i Charlie Koolhaas.
Wyniki konkursu na projekt wystawy stałej Muzeum Warszawy Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia PL Studio Patryk Żurawski w składzie: Zuzanna Bujacz, Agnieszka Łańko i Patryk Żurawski. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Jednogłośnie wybrany został projekt najbardziej szanujący obiekty muzealne - powiedział w rozmowie z redakcją dyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś.
Kolekcja na 20 lat „Architektury-murator” Z okazji przypadającego w 2014 roku 20-lecia istnienia miesięcznika „Architektura-murator” redakcja zainicjowała powstanie kolekcji makiet obiektów, które wywarły największy wpływ na przestrzeń i myślenie o architekturze w Polsce po 1989 roku. Jeszcze do 4 stycznia modele można oglądać na wystawie w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Tylko w ciągu ośmiu tygodni od otwarcia obejrzało ją 24 tysiące osób. Podsumowujemy dwa pierwsze miesiące trwania ekspozycji i wydarzenia towarzyszące.
18 realizacji z Polski nominowanych do Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury Znamy listę obiektów nominowanych do jednego z najważniejszych wyróżnień architektonicznych - Nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe dla współczesnej architektury.