Architektura Muratorarchitektura25Architektura światła

Architektura światła

W dyskusjach o architekturze przyszłości wyrażenia „zrównoważony rozwój”, „inteligentny budynek” i „innowacyjna technologia” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Ale, co tak naprawdę znaczą? Odpowiadają architekci reprezentujący różne generacje i punkty widzenia.

Architektura światła
Indoor Generation Nowa generacja to nie kolejne iksy, igreki czy zety. Generacja, którą wspólnie tworzymy to generacja, która spędza 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach – Indoor Generation.
Konkurs studencki: wygraj staż w Danii z firmą Velux W piętnastej edycji konkursu nagrodą jest dwumiesięczny staż w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy. Zgłoszenia można przesyłać do 27 maja 2018.
Rozwiązania Velux do nowoczesnego budownictwa termooszczędnego. PREZENTACJA Przedstawiona w Gdańsku prezentacja firmy Velux autorstwa Moniki Kupskiej-Kupis. Przedstawienie koncepcji aktywnego domu jako możliwości stworzenia bardziej komfortowych zdrowszych warunków mieszkalnych.
3-szybowe okna dachowe Velux Dzięki innowacyjnej konstrukcji, drewniane okna dachowe Velux z pakietem trzyszybowym gwarantują znaczną oszczędność energii. Okna już teraz spełniają wymagania, które będą obowiązywały od 2021 roku.
Uczyć się od Danii - przedszkole w standardzie budynku aktywnego Zaprojektowane przez pracownię CCO Architects A/S przedszkole „Słoneczny dom” zostało zrealizowane zgodnie z koncepcją Domu Aktywnego. Według jej założeń budynek powinien być nie tylko energooszczędny, lecz także przyjazny dla środowiska i użytkowników. Realizacja może być dobrym przykładem dla inwestycji, które powstają w Polsce.
Dom Aktywny - nowa koncepcja domu jednorodzinnego Dom Aktywny to budynek mieszkalny, który łączy efektywność energetyczną, wysoką jakość klimatu wewnętrznego i doświetlenia oraz dbałość o środowisko naturalne. Wywodząca się z Danii i Holandii koncepcja domu jednorodzinnego znajduje coraz więcej zwolenników w Europie.