Architektura Muratorarchitektura25Więcej niż światło – rozmowa ze Sławomirem Cytryniakiem z firmy Spectra Lighting

Więcej niż światło – rozmowa ze Sławomirem Cytryniakiem z firmy Spectra Lighting

Nie jesteśmy po prostu fabryką. Staramy się umożliwiać realizację wizji projektanta, podpowiadamy jak, z czego i w jaki sposób tę wizję wykonać. Równocześnie bierzemy pod uwagę potencjalne ograniczenia oraz fizyczne możliwości zarówno projektu, jak i produktów. Dążymy do wspólnego celu i staramy się upewnić, że klient będzie zadowolony z efektu – rozmowa ze Sławomirem Cytryniakiem, wiceprezesem zarządu Spectra Lighting.

Więcej niż światło – rozmowa ze Sławomirem Cytryniakiem z firmy Spectra Lighting
Centrum Praskie Koneser w Warszawie, proj. Juvenes Projekt
Ego Lampa włoskiej marki z ponad dwudziestoletnią tradycją. W całości wykonana z mosiądzu, o stonowanej elegancji. Dzięki dobrej jakości soczewce, emituje mocny, kierunkowy strumień światła. Długość: 24 cm, średnica: 3 cm. Występuje w wersji lampy ściennej oraz sufitowo-ściennej.
Najlepsza inwestycja? Modernizacja oświetlenia! Konieczność modernizacji oświetlenia podyktowana jest m.in. potrzebą obniżenia wydatków na energię elektryczną, zwłaszcza w obliczu obserwowanego wzrostu jej cen. Kolejnym ważnym aspektem jest ograniczenie koniecznych nakładów finansowych na konserwację instalacji oświetleniowej, która w przypadku systemów LED-owych jest dużo tańsza. Nie można też zapominać o ekologii i trosce o środowisko naturalne.
Modern Glass Klosze Modern Glass to praktyczne i funkcjonalne oświetlenie zamknięte w prostej, szklanej i bardzo dekoracyjnej formie. Wytwarzane są ręcznie według oryginalnej, ponadstuletniej technologii. Ręka rzemieślnika sprawia, że każdy z nich jest nieco inny, ma niepowtarzalny charakter.
Splyt System System oświetleniowy Splyt w technologii LED umożliwia dopasowanie oprawy oświetleniowej do specyficznych wymagań projektu architekta: jako element wolno stojący, z opcją montażu wnękowego, naściennego, powierzchniowego i ściennego.
System A24 A.24 to złożony system oświetleniowy. Pojedynczy inteligentny profil może wytwarzać aż trzy rodzaje światła, podążając za architekturą z ciągłością, swobodą i elastycznością. System kryje w sobie opatentowaną technologię optoelektroniczną.
Luce&Light Architekci współpracujący z włoską marką Luce & Light do przestrzeni loftowych, oprócz systemów oświetlenia technicznego, proponują metalowe lampy stylizowane na fabryczne. W postindustrialnej przestrzeni światło tworzy atmosferę i przełamuje surowość betonowej podłogi oraz ścian. Dodatkowo pobudza do życia i dodaje energii do kreatywnych działań.