Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_01

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 1 | Bajkowa forma zadaszenia przypomina kapelusz grzyba nadgryziony przez ślimaki

Dom Muzyki Węgierskiej / Budapeszt

2023-03-27 17:28

Charakterystyczne zadaszenie wykonane w konstrukcji stalowej, zespolonej z cienką żelbetową płytą, oparto na żelbetowych ścianach oraz smukłych stalowych słupach – o realizacji Sou Fujimoto Architects pisze Wiktor Kowalski [W WYDANIU CYFROWYM DODATKOWE ZDJĘCIA].

W zlokalizowanym w centrum Budapesztu 200-letnim parku miejskim można obcować nie tylko z przyrodą, lecz także z muzyką. Te dwa elementy przeplatają się w Domu Muzyki Węgierskiej, który udostępniono dla zwiedzających w 2022 roku. Obiekt powstał w ramach projektu Liget Budapest – aktualnie największej w Europie inwestycji kulturowej, która obejmuje budowę i renowację kilku instytucji, jednocześnie tworząc nowe możliwości rekreacji w ramach zielonych terenów parku. Do tej pory udało się m.in. przeprowadzić renowacje Muzeum Sztuk Pięknych czy Domu Olofa Palmego (Dom Tysiąclecia), a w trakcie budowy są Muzeum Etnograficzne (proj. Vallet de Martinis Architectes) czy Nowa Galeria Narodowa (proj. SANAA).

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_02

i

Autor: Iwan Baan/Sou Fujimoto Architects 2, 3 | Budynek zlokalizowany jest w miejskim parku, nieopodal takich historycznych obiektów, jak Zamek Vajdahunyad, Łaźnia Széchenyiego i Muzeum Sztuk Pięknych, a także blisko współczesnych realizacji, np. nowej części ogrodu zoologicznego z biodomem o charakterystycznym pofalowanym zadaszeniu ze szkła

Dom Muzyki Węgierskiej, zaprojektowany przez japońskiego architekta Sou Fujimoto, swoją organiczną formą kontrastuje z historycznymi obiektami rozsianymi po parku i jego okolicy, jednocześnie harmonizując z naturą. Fasada jest prawie w całości przeszklona, a wewnątrz zasadzono drzewa, dzięki czemu nawet po wejściu do budynku nie traci się kontaktu z otaczającą go przyrodą. Dach nie wykracza poza linię drzew, natomiast jego głębokie podcienie i przeszklenia zacierają granicę między wnętrzem a zewnętrzem. Wrażenie przebywania na łonie natury potęguje dodatkowo baldachim z ponad 30 tys. dekoracji w formie liści tworzących wraz ze stalową podkonstrukcją sufit podwieszany. Główny architekt tak tłumaczy genezę koncepcji architektonicznej: Byliśmy oczarowani mnogością drzew w parku miejskim i zainspirowani stworzoną przez nie przestrzenią. Gęsty i bogaty baldachim osłania i chroni otoczenie, pozwalając również promieniom słonecznym dotrzeć do ziemi. Przewidziałem otwarty plan parteru, gdzie granice między wnętrzem a zewnętrzem zacierają się jako kontynuacja naturalnego środowiska.

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_03

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 2, 3 | Budynek zlokalizowany jest w miejskim parku, nieopodal takich historycznych obiektów, jak Zamek Vajdahunyad, Łaźnia Széchenyiego i Muzeum Sztuk Pięknych, a także blisko współczesnych realizacji, np. nowej części ogrodu zoologicznego z biodomem o charakterystycznym pofalowanym zadaszeniu ze szkła

Kształt dachu, którego grubość zmienia się na całej powierzchni, inspirowany był falą dźwiękową. Z lotu ptaka okrągły biały baldachim z owalnymi świetlikami przywodzi na myśl kapelusz grzyba, na którym ucztowały ślimaki. Poprzez swoją bezkompromisową i oddziałującą na wyobraźnię formę budynek wchodzi w dialog z otaczającą go przyrodą, lecz nie wtapia się w nią, zamiast tego tworzy na jej tle bajkowy akcent rodem z Alicji w Krainie Czarów. Owa wyrazistość obiektu z pewnością pomogła w zdobyciu wielu międzynarodowych wyróżnień, w tym głównej nagrody na targach MIPIM 2022 w Cannes.

Budynek o łącznej powierzchni 9 tys. m2 mieści sale wystawowe, audytorium, biura oraz inne funkcje pomocnicze, których nie może zabraknąć w nowoczesnym obiekcie kulturalnym. Na miejsce dla stałej i tymczasowej ekspozycji oraz unikatowej kopuły dźwiękowej wybrano piwnicę. Wystawa stała zatytułowana Wymiary dźwięku – muzyczne podróże w czasie i przestrzeni przybliża nie tylko bogate tradycje muzyczne Węgier i ich rolę w historii muzyki. Zwiedzanie jej to także podróż przez dwa tysiące lat tworzenia muzyki w Europie. Na szczególną uwagę zasługuje też półkolista kopuła dźwiękowa. Jej koncepcja inspirowana była pracą XX-wiecznego kompozytora Karlheinza Stockhausena, z którym łączy się pierwsze trójwymiarowe doznanie słuchowe w postaci sferycznej sali koncertowej (debiut na Wystawie Światowej w Osace w 1970 roku). We wnętrzu kopuły w Domu Muzyki, mieszczącej do 60 gości, doświadczyć można dźwięku przestrzennego emitowanego z ponad 31 głośników ze wszystkich kierunków, tworząc „hologramowe” ściany dźwięku. W ciągu dnia można tam wsłuchać się w instalacje złożone z muzyki Węgier i Kotliny Karpackiej. Wieczorami odbywają się w niej występy DJ-ów, projekcje filmowe i mniejsze koncerty.

Czytaj też: Filharmonia w Hamburgu |

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_04

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 4, 8, 9 | Dzięki szklanej fasadzie i wcięciom w dachu, budynek harmonizuje z otaczającą go przyrodą

Na parterze zaprojektowano kameralną salę otoczoną szklanymi ścianami, pełniącą przede wszystkim funkcję przestrzeni wykładowej i warsztatowej, obok koncertowej i audytorium. Dodatkowa scena plenerowa, zlokalizowana na poziomie wejścia, przeznaczona jest na koncerty, które można obserwować ze wzgórza naprzeciwko i przyległego tarasu ogrodowego. Na mezaninie zaplanowano kawiarnię, lożę VIP i szatnie artystów, natomiast na najwyższej kondygnacji sale edukacyjne, biuro, bibliotekę i studio nagrań. Edukacja muzyczna jest kolejną ważną częścią misji Domu Muzyki, dlatego w instytucji znalazło się wiele ważnych pisemnych, dźwiękowych i wizualnych dokumentów dotyczących tradycji węgierskiej. Obiekt zainspirowany filozofią kompozytora Zoltána Kodálya i psycholog muzyki Klary Kokas będzie również oferował w tym zakresie kształcenie w formie warsztatów i otwartego uniwersyteckiego programu kursów i wykładów.

Czytaj też: Architektura muzyką przestrzeni - wystawa w filharmonii w Szczecinie |

Sala koncertowa o szklanych ścianach może pomieścić 320 miejsc i jest wyposażona w zatapialną scenę. Nad jej projektem czuwała japońska firma Nagata Acoustics, znana m.in. z takich realizacji, jak NOSPR w Katowicach („A-m” 08/13, „A-m” 12/14), Walt Disney Concert Hall w Los Angeles i Filharmonia nad Łabą w Hamburgu („A-m” 03/17). Nagata Acoustics i Sou Fujimoto zmierzyli się z wyzwaniami tej unikalnej szklanej konstrukcji, w rezultacie czego stworzono ścianę w kształcie zygzaka, pozwalająca falom dźwiękowym na rozproszenie się w wielu kierunkach po odbiciu od tafli szkła. Zapobiega to pogłosowi i tworzy jednorodny dźwięk.

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_08

i

Autor: Iwan Baan/Sou Fujimoto Architects 4, 8, 9 | Dzięki szklanej fasadzie i wcięciom w dachu, budynek harmonizuje z otaczającą go przyrodą

Podziemie budynku, jak i znaczną część nadziemia wykonano w technologii żelbetowej. Dzięki temu przegrody cechuje duża masa, co poprawia ich izolacyjność akustyczną. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydzielenia audytorium od np. zlokalizowanych nad nim biur czy biblioteki i studia nagrań od holu wejściowego. Część żelbetowych stropów opiera się na stalowych słupach, podobnie jak zewnętrzna część dachu, którą tworzą stalowe przestrzenne kratownice, zastosowane również w miejscach, gdzie wymagane były duże rozpiętości, jak np. nad audytorium (wykorzystano kratownice o wysokości całej kondygnacji). Konstrukcja dachu nad podcieniami, od strony wewnętrznej przytwierdzona została do żelbetowych ścian okalających pomieszczenia na drugiej kondygnacji, natomiast po obwodzie budynku podparte są na smukłych stalowych słupach, które wtapiają się w otaczające budynek drzewa. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą.

Ścianę kurtynową tworzy 94 wyprodukowanych na zamówienie szklanych paneli, których wysokość dochodzi nawet do 12 m. Co ciekawe elementy te nie mają w żadnym miejscu poziomych podziałów. Do ogrzewania budynku zimą oraz chłodzenia latem wykorzystywane są gruntowe pompy ciepła. Za sprawą wydrążonych w ziemi odwiertów o długości ok. 100 m, w których poprowadzone są rury z wodą, ziemia pod budynkiem służy, w zależności od potrzeb, za magazyn ciepła lub chłodnię. Latem, gdy temperatury panujące w obiekcie mogłyby zostać przekroczone, system chłodzenia odprowadza nadmiar ciepła do pomp, które w kolejnym etapie ogrzewają wodę krążącą w odwiertach, gdzie następnie oddawane jest do gruntu. Zmagazynowane w ten sposób ciepło wykorzystywane jest zimą, kiedy schemat pracy pomp działa odwrotnie, aby zasilić system ogrzewania. Zastosowanie takiej technologii pozwala na wyprodukowanie nawet 5 kW ciepła z 1 kW energii elektrycznej i przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania na energię pochodzącą z nieodnawialnych źródeł. Między innymi dzięki takiemu rozwiązaniu obiekt ma niskie zapotrzebowanie na energię, co było jednym z aspektów ocenianych w ramach wielokryterialnej certyfikacji budynku BREEAM.

Czytaj też: Otwarcie wystawy „Architektura muzyką przestrzeni” [ZDJĘCIA] |

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_09

i

Autor: Iwan Baan/Sou Fujimoto Architects 4, 8, 9 | Dzięki szklanej fasadzie i wcięciom w dachu, budynek harmonizuje z otaczającą go przyrodą
Metryczka

Dom Muzyki Węgierskiej Budapeszt, Węgry Autor: Sou Fujimoto Architects Architekt lokalny: M TEAMPANNON Architects Projekt wnętrz: Sou Fujimoto Architects Architektura krajobrazu: Gardenworks Projekt oświetlenia: Sirius lighting Office Akustyka: Nagata Acoustics; Arató & Józsa Generalny wykonawca: Magyar Építő Konstrukcja: ARUP (etap konkursowy); Kenese; Terraplan Współpraca: Lanterv & Köros Consult; Hungaroproject Współpraca lokalna: FRT Raszter & Farsang Dudinkszky; Tákásc Tatra; ÉP GÉP CAD; T1 & Sandroza; Interton; Animative; ABUD; Tomlin; Design & Light; Stokplan Inwestor: Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie i Városliget Zrt. Powierzchnia terenu: 10 608 m2 Powierzchnia całkowita: 9000 m2 Projekt: 2014 Realizacja: 2022

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_11

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 11 | Charakterystyczne wcięcia i świetliki w dachu umożliwiają wegetację drzew nawet w środku obiektu
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_12

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 12 | Delikatne podpory nadwieszonego zadaszenia wtapiają się w otaczające je z każdej strony pnie drzew
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_13

i

Autor: Magyar Építő 13-15 | Część podziemną oraz fragmenty konstrukcji nadziemia zaprojektowano w technologii żelbetowej, co przyczynia się do lepszej izolacyjności akustycznej przegród. W piwnicy zlokalizowano przestrzeń ekspozycyjną, a także kopułę, gdzie doświadczyć można dźwięku przestrzennego

Projekt Liget Budapest obejmuje budowę i renowację różnych instytucji kulturalnych, jednocześnie tworząc nowe możliwości rekreacji w ramach zielonych terenów parku miejskiego

Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_07

i

Autor: Sou Fujimoto Architects 7 | Rzut pierwszej kondygnacji. Oznaczenia do rys. 5-7: 1 – kopuła dźwiękowa; 2 – wystawa stała; 3 – wystawa czasowa; 4 – wejście główne; 5 – hol wejściowy; 6 – kasa biletowa / informacja; 7 – sklep muzealny; 8 – scena zewnętrzna; 9 – audytorium; 10 – szatnia dla artystów; 11 – rampa dostawcza; 12 – szatnia; 13 – restauracja; 14 – taras restauracyjny; 15 – aula; 16 – recepcja; 17 – biuro; 18 – pokój dla wolontariuszy; 19 – pokój IT; 20 – kuchnia; 21 – sala lekcyjna; 22 – zaplecze; 23 – laboratorium; 24 – pokój nauczycielski; 25 – studio wideo; 26 – studio nagrań; 27 – biblioteka; 28 – jadalnia dla dzieci; 29 – pokój spotkań; 30 – sekretariat Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-nH7w-CDtZ-U8Qq_dom-muzyki-wegierskiej-w-budapeszcie-sou-fujimoto-architects-07.jpeg
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_10

i

Autor: Sou Fujimoto Architects 10 | Przekrój A-A. Oznaczenia: 1 – wystawa stała; 2 – wystawa czasowa; 3 – hol wejściowy; 4 – audytorium; 5 – taras; 6 – biuro; 7 – biblioteka; 8 – studio nagrań; 9 – studio wideo Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-tKz6-rPVf-4KdW_dom-muzyki-wegierskiej-w-budapeszcie-sou-fujimoto-architects-10.jpeg
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_28

i

Autor: Sou Fujimoto Architects 28 | Detal przekroju dachu. Oznaczenia: 1 – taras; 2 – biuro; 3 – biblioteka; 4 – studio Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-HuSL-5ZiR-AJMY_dom-muzyki-wegierskiej-w-budapeszcie-sou-fujimoto-architects-28.jpeg
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_18

i

Autor: Magyar Zene Háza/Liget Budapest 16-21 | Proces powstawania przekrycia. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_19

i

Autor: Magyar Építő 16-21 | Proces powstawania przekrycia. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_20

i

Autor: Magyar Építő 16-21 | Proces powstawania przekrycia. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_21

i

Autor: Magyar Építő 16-21 | Proces powstawania przekrycia. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_14

i

Autor: Magyar Építő 13-15 | Część podziemną oraz fragmenty konstrukcji nadziemia zaprojektowano w technologii żelbetowej, co przyczynia się do lepszej izolacyjności akustycznej przegród. W piwnicy zlokalizowano przestrzeń ekspozycyjną, a także kopułę, gdzie doświadczyć można dźwięku przestrzennego
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_15

i

Autor: Magyar Építő 13-15 | Część podziemną oraz fragmenty konstrukcji nadziemia zaprojektowano w technologii żelbetowej, co przyczynia się do lepszej izolacyjności akustycznej przegród. W piwnicy zlokalizowano przestrzeń ekspozycyjną, a także kopułę, gdzie doświadczyć można dźwięku przestrzennego
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_23

i

Autor: Magyar Építő 23 | Szklana ściana kurtynowa zbudowana jest z 94 paneli o wysokości do 12 m, bez żadnych poziomych podziałów
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_24

i

Autor: Magyar Építő 24, 25 | Część żelbetowych stropów oparto na stalowych słupach, zaś w miejscach, gdzie wymagane były duże rozpiętości, zastosowano stalowe przestrzenne kratownice
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_25

i

Autor: Magyar Építő 24, 25 | Część żelbetowych stropów oparto na stalowych słupach, zaś w miejscach, gdzie wymagane były duże rozpiętości, zastosowano stalowe przestrzenne kratownice
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_16

i

Autor: Magyar Zene Háza/Liget Budapest 16-21 | Proces powstawania przekrycia. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_26

i

Autor: Magyar Építő 26 | Kształt dachu, którego grubość zmienia się na całej powierzchni, inspirowany był falą dźwiękową
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_17

i

Autor: Magyar Építő 16-21 | Proces powstawania przekrycia. Dach nad piętrem wykonano w konstrukcji stalowej zespolonej z cienką żelbetową płytą
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_27

i

Autor: Magyar Építő 27 | Kratownice, tworzące konstrukcję dachu nad podcieniami, od strony wewnętrznej przytwierdzone zostały do żelbetowych ścian i podparte na stalowych słupach
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_29

i

Autor: Iwan Baan/Sou Fujimoto Architects 29, 30 | W budynku zaprojektowano dwie sale audytoryjne – kameralną i koncertową o szklanych ścianach powstałą przy współpracy z Nagata Acoustics oraz scenę plenerową
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_30

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 29, 30 | W budynku zaprojektowano dwie sale audytoryjne – kameralną i koncertową o szklanych ścianach powstałą przy współpracy z Nagata Acoustics oraz scenę plenerową
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_31

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 31 | Pierwsza kondygnacja została zaprojektowana niejako w grubości zadaszenia
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_32

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 32 | Hol główny
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_34

i

Autor: Liget Budapest 34 | Odbijające się w szklanej elewacji drzewa potęgują wrażenie wszechobecnej zielni. Doznanie to podkreśla dodatkowo baldachim z dekoracji w formie liści tworzących sufit podwieszany
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_35

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 35-37 | Wyrazistym elementem holu wejściowego są spiralne schody. Dzięki zastosowaniu delikatnej poręczy jeszcze mocniej podkreślono ich geometrię
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_36

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 35-37 | Wyrazistym elementem holu wejściowego są spiralne schody. Dzięki zastosowaniu delikatnej poręczy jeszcze mocniej podkreślono ich geometrię
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_37

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 35-37 | Wyrazistym elementem holu wejściowego są spiralne schody. Dzięki zastosowaniu delikatnej poręczy jeszcze mocniej podkreślono ich geometrię
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_38

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 38 | Obiekt powstał w ramach projektu Liget Budapest aktualnie największej w Europie inwestycji kulturowej
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_39

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 39, 41, 42 | Na najwyższej kondygnacji zlokalizowano sale edukacyjne, biura, bibliotekę i studia nagrań. Świetliki w dachu przechodzą przez wszystkie kondygnacje, doświetlając części wspólne
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_40

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 40 | Ekspozycja stała przybliża tradycje muzyczne Węgier i ich rolę w historii muzyki europejskiej
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_41

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 39, 41, 42 | Na najwyższej kondygnacji zlokalizowano sale edukacyjne, biura, bibliotekę i studia nagrań. Świetliki w dachu przechodzą przez wszystkie kondygnacje, doświetlając części wspólne
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_42

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 39, 41, 42 | Na najwyższej kondygnacji zlokalizowano sale edukacyjne, biura, bibliotekę i studia nagrań. Świetliki w dachu przechodzą przez wszystkie kondygnacje, doświetlając części wspólne
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_43

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 43 | Kolor żółty, dominujący na parterze, zestawiono z czystą bielą w części podziemnej i na piętrze
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_44

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György 44 | Dzięki zastosowaniu szklanej elewacji parter otwiera się na otaczającą budynek zieleń
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_45

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_46

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_47

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_48

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_49

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_50

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_51

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_52

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_53

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_54

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_55

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_56

i

Autor: Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_57

i

Autor: Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_58

i

Autor: Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_59

i

Autor: Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_60

i

Autor: Liget Budapest/Palkó György Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_61

i

Autor: Iwan Baan/Sou Fujimoto Architects Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_62

i

Autor: Magyar Zene Háza/Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_63

i

Autor: Magyar Zene Háza/Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects
Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie_Sou Fujimoto Architects_64

i

Autor: Magyar Zene Háza/Liget Budapest Dom Muzyki Węgierskiej w Budapeszcie, proj. Sou Fujimoto Architects