Lublin lotnisko

i

Autor: archiwum serwisu Dzięki rozbudowie znacznie poprawi się przepustowość portu. Od 2014 roku ruch pasażerski w Lublinie systematycznie rośnie. W ubiegłym roku odprawiono tam ponad 430 tys. osób

Rozbudowa Portu Lotniczego Lublin

2018-04-26 13:01

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa Portu Lotniczego Lublin w Świdniku według projektu pracowni ARÉ. Powierzchnia obiektu zwiększy się o prawie 2,2 tys. m2.

Terminal pasażerski w Świdniku oddano do użytku w 2012 roku. Konkurs na jego projekt jeszcze w 2008 roku wygrała pracownia ARÉ. Projektanci od razu przewidzieli większy obiekt, ale na przeszkodzie stanęły przepisy unijne. Stwierdzono, że terminal o powierzchni ponad 20 tys. m2 jest zbyt duży jak na potrzeby regionu i zalecono zmniejszenie go o połowę.

Lublin lotnisko

i

Autor: archiwum serwisu Nowa hala powstanie przy wschodnim skrzydle istniejącego obiektu. Szklana fasada od strony płyty lotniska zostanie wykonana w systemie bezszprosowym

Przestrzeń do odprawy okazała się jednak niewystarczająca już po kilku latach i władze portu rozpoczęły przygotowania do rozbudowy. Według koncepcji nowa hala będzie miała 35 m długości i 62 m szerokości. Znajdzie się w niej m.in. punkt kontroli i pomieszczenia techniczne.

Zakończenie realizacji: 2019