Pod patronatem A.

Architektura Wyzwań - Materiały dla Przyszłości. Konferencja o przyszłości architektury

2024-06-17 15:26

Materiał budowlany stanowi podstawowy element w procesie kreacji architektonicznej. W epoce nieustannego rozwoju technologii i poszukiwania nowych ścieżek innowacji uczestnicy konferencji chcą sprawdzić, w jaki sposób obecna i przyszła dostępność materiałów wpłynie na architekturę.

W warszawskim Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie rozpoczęła się w poniedziałek, 16 czerwca 2024 roku, II Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Architektura Wyzwań - Materiały dla Przyszłości". Jej uczestnicy przez dwa dni będą rozmawiać o takich zagadnieniach, jak: człowiek i środowisko (biofilne materiały budowlane), estetyka formy architektonicznej w kontekście innowacyjnych materiałów, inteligentne materiały, ekonomizacja procesów (produkcja materiałów przyszłości, odpowiedź ma wyzwania cywilizacyjne (nowoczesne materiały w architekturze i urbanistyce).

Nasza redakcja jest patronem medialnym wydarzenia. 

Plakat konferencja

i

Autor: materiały prasowe Architektura Wyzwań - Materiały dla Przyszłości.

Zrozumienie innowacji w materiałach budowlanych

Celem międzynarodowej konferencji naukowej jest zgłębienie osiągnięć architektonicznych oraz analiza wyzwań, które - uwzględniając szerszy kontekst kulturowy - wpłyną na przyszły rozwój architektury. 

Organizatorzy zwracają uwagę, że innowacyjne materiały budowlane stanowią nie tylko istotę struktury, lecz także inspirujące narzędzie do tworzenia nowoczesnej estetyki architektonicznej. Rozpoznanie ich właściwości otwiera drogę do pełnego zrozumienia, jak nowoczesne technologie mogą napędzać ewolucje zmiany w estetyce architektonicznej. Wprowadzają one nowe wymiary do doświadczeń wizualnych, funkcjonalnych i społecznych o w przestrzeni architektonicznej, w skali zarówno budynku, jak i miasta.

Organizatorami tego wydarzenia są Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. W drugim dniu konferencji uczestnicy przeniosą się do Pałacu Czapskich (siedziba Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) przy ul. Krakowskie Przedmieście 5.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym