Obiekty Niemożliwe w Warszawie

i

Autor: Archiwum Architektury

Obiekty Niemożliwe w Warszawie

2019-05-15 18:30

Zapraszamy na pierwszy z cyklu wykładów poświęconych realizacji Obiektów Niemożliwych w trzech polskich miastach. Już w najbliższy wtorek o swoim projekcie dla Bytomia opowie Przemo Łukasik, współzałożyciel śląskiej pracowni medusa group.

W 2019 roku miesięcznik „Architektura-murator” obchodzi 25-lecie. Z tej okazji wspólnie ze studentami zbuduje trzy Obiekty Niemożliwe według projektów uznanych architektów-mentorów, reprezentantów trzech architektonicznych pokoleń: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Podczas otwarcia, każdy obiekt zostanie spektakularnie oświetlony przez firmę Zumtobel.

W ramach wydarzenia odbędzie się też specjalny konkurs skierowany do studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) i innych, pokrewnych kierunków kształcący się na państwowych i prywatnych uczelniach w kraju i za granicą.

Zadaniem konkursowym będzie zaprojektowanie koncepcji oświetlenia jednego z trzech Obiektów Niemożliwych z uwzględnieniem produktów firmy Zumtobel. Pula nagród wynosi 12 000 zł, w tym Grand Prix 7500 zł.

Aby przybliżyć zainteresowanym idę budowy Obiektów Niemożliwych oraz różne produkty i rozwiązania firmy Zumtobel zapraszamy na cykl wykładów w Warszawie, Poznaniu i Gliwicach z udziałem Przema Łukasika i Jerzego Łątki. Pierwszy już 21 maja na Politechnice Warszawskiej. O Obiekcie Niemożliwym w Bytomiu opowie Przemo Łukasik, współzałożyciel śląskiej pracowni medusa group. Jego projekt, pod nazwą Latarnia, polegać będzie na oświetleniu jednej z wież elektrociepłowni Szombierki. W interpretacji architekta włączenie sygnału świetlnego stanowić ma symboliczny apel o ochronę postindustrialnego dziedzictwa Bytomia. Po wykładzie zapraszamy na warsztaty z firmą Zumtobel: specjaliści opowiedzą o oddziaływaniu światła na naszą podświadomość, wybory i styl pracy oraz jego roli w architekturze, a także przybliżą szczegóły zadania konkursowego.

Obiekt Niemożliwy – od idei do realizacji,wykład Przema Łukasika oraz warsztaty z firmą ZumtobelKiedy: 21 maja, 15.00-19.00Gdzie: Wydział Architektury, Politechnika Warszawska, ul. Koszykowa 55, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Patroni:                                                                      Patron honorowy:

Partner instytucjonalny:

Partner konkursu: