Architektura MuratorKonkursyArchitekcie, do dzieła! Ostatnia szansa, by wygrać w konkursie PORTA BY ME

Architekcie, do dzieła! Ostatnia szansa, by wygrać w konkursie PORTA BY ME

Jeszcze tylko kilkanaście dni zostało młodym architektom i designerom, żeby wziąć udział w konkursie PORTA BY ME. W tegorocznej edycji zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie oryginalnych przedmiotów funkcjonujących w przestrzeni wokół drzwi. Przyjmowanie konkursowych zgłoszeń potrwa tylko do 15 stycznia 2018 r.

Konkurs PORTA
Konkurs PORTA BY ME skierowany jest do młodych architektów i designerów
Fot.: PORTA DRZWI

Tegoroczna wersja konkursu PORTA BY ME różni się od poprzednich trzech edycji wydarzenia. We wcześniejszych latach uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować nieszablonowe drzwi. W tym roku zmierzą się z zaprojektowaniem oryginalnych przedmiotów funkcjonujących wokół drzwi. W jury zasiedli doświadczeni architekci – profesor Marek Owsian (przewodniczący), Hugon Kowalski, Paweł Grobelny, Beata Tylec-Skórka oraz Agata Kulik-Pomorska – którzy ocenią projekty pod względem kreatywnego myślenia, sposobu wykonania projektu oraz funkcjonalności przedmiotu.

Konkurs PORTA BY ME to okazja dla studentów i młodych projektantów, aby zmierzyć się z ciekawymi zadaniami i poznać osoby ważne dla przyszłej kariery. W tegorocznej edycji odbywającej się pod hasłem „na, przy, obok drzwi” szukamy projektów, które pokażą nam nowoczesne rozwiązania nie tylko pod względem materiałowym czy technologicznym, ale te które łączą różne funkcje, czy szukają nowych sposobów życia – powiedziała Beata Tylec-Skórka, architekt i redaktor magazynu „Architektura-murator”.

Uczestnicy konkursu, których projekty zajmą miejsce na podium, otrzymają nagrody finansowe – 10 tys. zł (I miejsce), 3,5 tys. zł (II miejsce) oraz 1,5 tys. zł (III miejsce). Wyróżnione przez jury prace będą prezentowane przez markę PORTA DRZWI przy okazji wystaw czy imprez branżowych. Pierwsza okazja do pokazania projektów nadejdzie już w marcu 2018 roku podczas wydarzenia Okk! design, na którym odbędzie się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. W wydarzeniu co roku uczestniczą architekci, projektanci oraz dekoratorzy wnętrz, a także przedstawiciele mediów. Zwycięskie projekty mają również szansę być wdrożone do standardowej produkcji.

Konkursy mogą być bardzo dobrym startem w karierze młodego architekta czy projektanta. Pozwalają one nie tylko rozwinąć kreatywność, odpowiedzieć na konkretne zadanie projektowe, ale także skonfrontować następnie swój projekt z innymi nadesłanymi pracami. Ta konfrontacja z innymi zgłoszonymi projektami jest chyba najcenniejsza w tego typu konkursach – dodał Paweł Grobelny, projektant, kurator wystaw i laureat licznych nagród projektowych. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu potrwa do 15 stycznia 2018 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie portabyme.pl. Partnerem medialnym konkursu jest magazyn „Architektura – murator”.

Ogólnopolski konkurs Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej Koło Naukowe Architektury Współczesnej Politechniki Lubelskiej ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów i studentów „Współczesna sztuka użytkowa dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej”.
Trwa konkurs na najlepszy dyplom promujący zielone dachy lub ściany Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone ozaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe dotyczące szeroko rozumianej problematyki zielonych dachów lub ścian.
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.