Architektura MuratorKonkursyArchitektura Roku Województwa Śląskiego 2017

Architektura Roku Województwa Śląskiego 2017

W październiku katowicki oddział SARP ogłosił nominowane obiekty w konkursie Architektura Roku. Województwa Śląskiego. O główną nagrodę zawalczy między innymi Dom po Drodze (KWK Promes) oraz projekt adaptacji byłej stołówki wojskowej na obiekt biurowy Kanlux (medusa group).

Architektura Roku Województwa Śląskiego 2017
Fot.: materiały prasowe SARP Katowice

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich w Katowicach od dwudziestu trzech lat. Nagrody przyznawane są za realizacje na obszarze województwa śląskiego. Odrębną kategorię stanowią nominacje projektów śląskich architektów zlokalizowane poza województwem. Ponadto przyznawane jest także Grand Prix konkursu oraz nagroda "Młody twórca".

W tegorocznej edycji spośród 40 zgłoszeń wybrano 15 najlepszych obiektów, zrealizowanych do końca 2016 roku. Wyniki konkursu poznamy już 16 listopada.

 

Lista nominacji

Kategoria: Obiekt

Biurowiec Kanlux w Radzionkowie, autorzy: medusa group

Obiekt gastronomiczny na promenadzie nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach, autorzy: RS+ Robert Skitek

Budynek biurowo-magazynowy Agencji Reklamy FUX w Nowych Gliwicach, autorzy: Interurban Łukasz Piankowski

Budynek biurowy w Katowicach, autorzy: Slas Architekci

Kategoria: Wnętrze

Mieszkanie prywatne z pracownią w Katowicach, autorzy: studio Ma.pa

Przestrzeń startupów w centrali banku ING w Katowicach, autorzy: Eksner Industry

Kategoria: Dzieło eksportowe architektów śląskich

Projekt wnętrz hali Koszyki w Warszawi, autorzy: medusa group

Kaplica w Bronowicach, autorzy: medusa group

Zespół budynków mieszkalnych „Mieszkaj w mieście” w Krakowie, autorzy: medusa group

Dom po Drodze, autorzy: KWK Promes

Dom na Kaszubach, autor: Grzegorz Layer

Projekt modułowego przedszkola w konstrukcji stalowej w Krakowie, autorzy: Franta Group

Kategoria: Dom jednorodzinny

Rudy Dom, autorzy: Toprojekt

Dom jednorodzinny V-House, autorzy: Archistudio Studniarek + Pilinkiewicz

Dom jednorodzinny w Gliwicach , autorzy: Bartłomiej Pochopień

Kategoria: Młody Twórca

Pracownia 2H+ Architekci

Bartłomiej Pochopień

Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.