Architektura MuratorKonkursyArchitektura Roku Województwa Śląskiego 2017

Architektura Roku Województwa Śląskiego 2017

W październiku katowicki oddział SARP ogłosił nominowane obiekty w konkursie Architektura Roku. Województwa Śląskiego. O główną nagrodę zawalczy między innymi Dom po Drodze (KWK Promes) oraz projekt adaptacji byłej stołówki wojskowej na obiekt biurowy Kanlux (medusa group).

Architektura Roku Województwa Śląskiego 2017
Fot.: materiały prasowe SARP Katowice

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich w Katowicach od dwudziestu trzech lat. Nagrody przyznawane są za realizacje na obszarze województwa śląskiego. Odrębną kategorię stanowią nominacje projektów śląskich architektów zlokalizowane poza województwem. Ponadto przyznawane jest także Grand Prix konkursu oraz nagroda "Młody twórca".

W tegorocznej edycji spośród 40 zgłoszeń wybrano 15 najlepszych obiektów, zrealizowanych do końca 2016 roku. Wyniki konkursu poznamy już 16 listopada.

 

Lista nominacji

Kategoria: Obiekt

Biurowiec Kanlux w Radzionkowie, autorzy: medusa group

Obiekt gastronomiczny na promenadzie nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach, autorzy: RS+ Robert Skitek

Budynek biurowo-magazynowy Agencji Reklamy FUX w Nowych Gliwicach, autorzy: Interurban Łukasz Piankowski

Budynek biurowy w Katowicach, autorzy: Slas Architekci

Kategoria: Wnętrze

Mieszkanie prywatne z pracownią w Katowicach, autorzy: studio Ma.pa

Przestrzeń startupów w centrali banku ING w Katowicach, autorzy: Eksner Industry

Kategoria: Dzieło eksportowe architektów śląskich

Projekt wnętrz hali Koszyki w Warszawi, autorzy: medusa group

Kaplica w Bronowicach, autorzy: medusa group

Zespół budynków mieszkalnych „Mieszkaj w mieście” w Krakowie, autorzy: medusa group

Dom po Drodze, autorzy: KWK Promes

Dom na Kaszubach, autor: Grzegorz Layer

Projekt modułowego przedszkola w konstrukcji stalowej w Krakowie, autorzy: Franta Group

Kategoria: Dom jednorodzinny

Rudy Dom, autorzy: Toprojekt

Dom jednorodzinny V-House, autorzy: Archistudio Studniarek + Pilinkiewicz

Dom jednorodzinny w Gliwicach , autorzy: Bartłomiej Pochopień

Kategoria: Młody Twórca

Pracownia 2H+ Architekci

Bartłomiej Pochopień

Dom przyszłości z dachem solarnym SunRoof: konkurs dla architektów i studentów Firma SunRoof zaprasza do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt domu przyszłości z dachem solarnym. Pula nagród wynosi 4000 euro.
Jump the Gap 2020 – specjalna pandemiczna edycja. 5 zwycięskich projektów Konkurs designu jumpthegap® ogłasza zwycięzców specjalnej edycji 2020 skoncentrowanej na nowych produktach i rozwiązaniach, które odnoszą się do obecnej sytuacji pandemii w sferze higieny, infrastruktury sanitarnej i jakości życia. Wszystkie projekty w konkursie jumpthegap® otrzymały nagrodę w wysokości 1000 EURO.
Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.
Polski pojazd elektryczny: zaprojektuj nowe nadwozie dla Triggo. Konkurs na projekt polskiego pojazdu elektrycznego Firma Triggo ogłasza konkurs na projekt nadwozia nowego polskiego pojazdu elektrycznego. Organizatorzy czekają między innymi na koncepcje Triggo w wersjach cabrio, cargo bądź kombi.
Antalis Interior Design Award 2019: wyniki konkursu na projekty i realizacje wnętrzarskie Znamy zwycięzców konkursu Antalis Interior Design Award. Wśród laureatów z całej Europy znalazły się dwie pracownie z Polski.
Muzeum Fotografii: konkurs na projekt wystawy w Muzeum Fotografii w Krakowie Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy głównej w swojej nowej siedzibie.