Architektura MuratorKonkursyA'Design Award 2019: Polacy z nagrodą za projekt pawilonu

A'Design Award 2019: Polacy z nagrodą za projekt pawilonu

Stoisko firmy OKA projektu gdyńskiej pracowni MOA Masters of Arts zdobyło jedną z głównych nagród w tegorocznej edycji A'Design Award & Competition.

A'Design Award 2019: Polacy z nagrodą za projekt pawilonu

A’Design Award & Competition to organizowany od 2009 roku międzynarodowy konkurs, w którym projekty oceniane są w ponad 100 kategoriach. Jury złożone z przedstawicieli świata nauki, biznesu oraz sztuki przyznaje nagrody w takich dziedzinach jak architektura, wnętrza, meble, biżuteria, a nawet jachty. Polskie realizacje doceniane były w konkursie już kilkukrotnie. W 2014 roku jedno z wyróżnień otrzymał Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie (proj. Ingarden & Ewý Architekci), a w 2017 roku jedną z równorzędnych nagród główną w kategorii Architecture, Building and Structure Design otrzymała koncepcja centrum badawczego Crab Houses w Sobótce (proj. Dagmara Oliwa i Anita Luniak).

W tym roku jedną z nagród w kategorii Interior Space and Exhibition Design otrzymał z kolei pawilon firmy OKA zaprojektowany na targi Orgatec w Koloni przez gdyńską pracownię MOA Masters of Arts. Główną ideą było  uchwycenia tzw. przebłysku geniuszu, który pojawia się w umysłach projektantów, pracujących nad jakimś nowym pomysłem. Transparentny materiał na fasadzie, za którym prześwitują kształty mebli OKA, ma za zadanie stworzyć wrażenie podglądu umysłu projektantów – tłumaczy Marek Maciuba, współautor obiektu.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 28 czerwca w Teatro Sociale we włoskim Como.