Architektura MuratorKonkursyDETAIL Prize 2016

DETAIL Prize 2016

Do 30 czerwca architekci mogą zgłaszać swoje realizacje do nagrody niemieckiego magazynu „DETAIL”. To już siódma edycja organizowanego od 10 lat międzynarodowego konkursu, w którym wyróżniane są innowacyjne detale wpisane w całościową koncepcję budynku.

Detail Prize banner

Celem redakcji magazynu „DETAIL” jest nagradzanie co dwa lata przyszłościowych, innowacyjnych i ustanawiających nowe standardy zrealizowanych projektów, które wyróżniają się formą architektoniczną i rozwiązaniami technicznymi. Po raz pierwszy w tym roku o nagrodę mogą ubiegać się także architekci wnętrz (DETAIL inside) i konstruktorzy (DETAIL structure). W internetowym głosowaniu przyznana zostanie nagroda czytelników (DETAL Readers`Prize).

Wstępnej selekcji obiektów dokona redakcja, a następnie oceniać je będzie jury w składzie: Enrique Sobejano, Mike Schlaich, Gilles Retsin, Peter Ippolito i Daniel Lischer. Laureatem poprzedniej edycji nagrody w 2014 roku jest biuro BIG-Bjarke Ingels Group, które uzyskało ją za siedzibę Duńskiego Muzeum Morskiego w Kopenhadze, pokonując 343 zgłoszone realizacje z 41 krajów.

Zgłoszenia: www.detail-online.com/detailprize
Ogłoszenie laureatów: 20.07
Głosowanie czytelników: 1.09-14.10
Otwarte dla publiczności sympozjum i wręczenie nagród: 11.11
Prezentacja prac na targach BAU 2017: 16-21.01

Konkurs Inspirujący produkt 2023 Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów Inspirujący produkt 2023. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie obiektu wspierającego spotkania na łonie natury.
Zaprojektowane Po Ludzku: konkurs na przestrzenie publiczne i inicjatywy rozstrzygnięty Podczas uroczystej gali w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej w Warszawie ogłoszono wyniki najnowszej edycji konkursu Zaprojektowane Po Ludzku. Jury z udziałem m.in. Agaty Twardoch, Agnieszki Labus i Zygmunta Borawskiego wybrało miejsca, przestrzenie publiczne i inicjatywy, dzięki którym nasze miasta stają się bardziej przyjazne.
Projekt Dobrze Ułożony: konkurs na koncepcję i wizualizację przestrzeni z kostką brukową Vjetra® Firma Bruk zaprasza do udziału w konkursie na wizualizacja obiektu architektonicznego z zastosowaniem w jego otoczeniu nawierzchni z kostki brukowej Vjetra®. Pula nagród wynosi 30 tys. zł, a w jury architekci Aleksandra Grzonka, Przemo Łukasik i Adam Maroszek.
Ruszyły zgłoszenia do 9. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy Do 29 stycznia można przesyłać zgłoszenia do 9. edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Organizatorzy czekają na propozycje budynków i przestrzeni publicznych, których realizację ukończono w 2022 roku oraz najciekawszych wydarzeń architektonicznych, jakie miały miejsce w stolicy w ubiegłym roku.
Brick Award 2023 – kolejna polska edycja konkursu Jeszcze tylko do 31 stycznia można przesyłać zgłoszenia do szóstej polskiej edycji konkursu architektonicznego Wienerberger Brick Award 2023 na najlepsze budynki zrealizowane z wykorzystaniem materiałów ceramicznych. W jury Marlena Wolnik, Szymon Januszewski, Zbigniew Maćków, Krzysztof Mycielski i Grzegorz Piątek.
10 realizacji z Polski walczy o prestiżową Simon Architecture Prize 2022 Do udziału w konkursie Living Places – Simon Architecture Prize 2022 zgłoszono łącznie 186 projektów z 34 krajów świata. Polskę reprezentuje w tym gronie 10 realizacji autorstwa takich pracowni jak APA Wojciechowski, Grupa 5, Port, Bulak Projekt, Less is core, MML Architekci czy mode:lina.