Architektura MuratorKonkursyFestiwal Żywych Architektur 2020. Konkurs projektów

Festiwal Żywych Architektur 2020. Konkurs projektów

Założeniem odbywającego się w Montpellier Festiwalu Żywych Architektur jest promowanie twórczości młodych architektów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów, które zostaną zrealizowane w przestrzeniach publicznych tego francuskiego miasta.

Festiwal Żywych Architektur 2020. Konkurs projektów
Projekt nagrodzony przez jury FAV w 2019 roku autorstwa Coralie Casanovy i Thibaud'a Broncharta; fot. FAV

Festiwal Żywych Architektur (Festival des Architectures Vives - FAV) to wydarzenie, w którym od 2006 roku corocznie biorą udział młodzi architekci i architekci krajobrazu. Realizują swoje prace w historycznym centrum Montpellier, w miejscach na co dzień niedostępnych dla szerszej publiczności, w tym m.in. na dziedzińcach zabytkowych pałaców. Temat przyszłorocznej, piętnastej już edycji festiwalu brzmi TRANSITION i dotyczy stanu przejściowego, w jakim znajduje się nasz świat, zachodzących z ogromną prędkością zmian oraz budowania nowej przyszłości w oparciu o architekturę. Każda z 10 wybranych do realizacji prac otrzyma dotację w wysokości 1000 euro. Oprócz pokazów w przestrzeniach publicznych Montpellier, zostaną one zaprezentowane w specjalnej publikacji książkowej.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 2 grudnia 2019
Festiwal: 9-14 czerwca 2020
www.festivaldesarchitecturesvives.com

Młodzi do Łodzi: prezentacja liderki Moniki Lemańskiej O szansach, jakie daje młodym architektom praca w dużej pracowni, działalności w warszawskim SARP-ie, a także o wyzwaniach i sukcesach rozmawiamy z Moniką Lemańską z pracowni WXCA, jedną z liderek tegorocznych konfrontacji Młodzi do Łodzi.
Polskie miasta przyszłości oczami młodych Zmniejszy się zjawisko „urban sprawl”, zniknie podział na lepsze i gorsze dzielnice, a nasze aglomeracje będą bardziej zielone i lepiej skomunikowane. To tylko niektóre wnioski z raportu „Polskie Miasta Przyszłości 2050 Oczami Młodych” opracowanego przez wchodzących na rynek architektów, urbanistów i strategów z Politechniki Śląskiej i Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
ForMA 2020: II Forum Młodych Architektów Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na II Forum Młodych Architektów: ForMA 2020. W programie między innymi dyskusja na temat wartości prac projektowych i wyceny wynagrodzeń.
Architektura przyszłości 2020. Zgłoszenia 2020 European Architecture Program Future Architecture to więcej niż konkurs. Organizatorzy programu zapraszają młodych projektantów do nadsyłania innowacyjnych, przełamujących granice koncepcji dotyczących naszego otoczenia. Zwycięskie prace będą prezentowane podczas najważniejszych architektonicznych wydarzeń w całej Europie.
YoVA4 – młodzi wiedeńscy architekci w Lublinie Ambasada Austrii, Austriackie Forum Kultury i Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zapraszają na wystawę „YoVA4 – Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu”.
SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie Już wkrótce drugie ogólnopolskie spotkanie młodych architektów SARP U40. Miesięcznik „Architektura-murator” objął wydarzenie patronatem.