Architektura MuratorKonkursyHotel Cracovia i Kino Kijów na fotografiach

Hotel Cracovia i Kino Kijów na fotografiach

Na wystawie Dawny Hotel Cracovia zostaną zaprezentowane fotografie zgromadzone przez Muzeum Historyczne Krakowa oraz nadesłane przez uczestników konkursu fotograficznego. Organizatorzy wydarzenia czekają na nie do końca sierpnia.

Hotel Cracovia i Kino Kijów na fotografiach

Zaprojektowane przez Witolda Cęckiewicza i zrealizowane w latach 1960-1965 hotel Cracovia i kino Kijów to jedne z najlepszych powojennych budynków Krakowa. Kino działa nadal, natomiast nieczynny hotel Cracovia stał się własnością krakowskiego Muzeum Narodowego. Wystawa Dawny Hotel Cracovia przypomni lata świetności obu modernistycznych budynków. Zaplanowaliśmy ekspozycję fotograficzną, a jej część stanowić będą wspomnienia Krakowian związane z hotelem Cracovia oraz pokaz filmu Jowita, który Janusz Morgestern zrealizował właśnie w tym budynku - zapowiada Anna Kokoszka-Romer, organizatorka wydarzenia z Forum Designu. Na konkurs można nadsyłać zarówno prace przedstawiające hotel Cracovia i kino Kijów obecnie, jak i te z lat 70., 80. czy 90. Cieszę się, że wyjątkowe, niedostępne na co dzień pomieszczenia hotelu staną się przestrzenią dla wystawy organizowanej wspólnie z Forum Designu. To najlepszy dowód na to, że budynek jest ciągle żywy w świadomości mieszkańców Krakowa. Modernistyczna architektura i niezwykłe wnętrza hotelu mają ogromny potencjał, który będziemy wykorzystywać w przyszłości – podkreśla Andrzej Betlej, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.
Najlepsze zdjęcia nadesłane na adres: cracovia@forumdesignu.pl zostaną nagrodzone voucherami na nielimitowaną liczbę wejść na seanse w kinie Kijów przez rok.
Termin nadsyłania zdjęć: 31 sierpnia 2019
Wystawa: 6-8 września 2019
Miejsce: Kraków, dawny hotel Cracovia, ul. Focha 1
https://www.facebook.com/events/2511280868902657/

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie Zakończyła się budowa nowej hali sportowej w Krakowie. Kino plenerowe, warzywnik oraz biblioteka na dachu to tylko niektóre pomysły uczniów, które architekci z ARP Manecki uwzględnili w projekcie obiektu.
Pracownia BE DDJM Architekci przebuduje gmach Poczty Głównej w Krakowie Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zyska nową funkcję. Projekt adaptacji obiektu na hotel opracowało biuro BE DDJM Architekci.
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.