Architektura MuratorKonkursyKonkurs architektoniczny firmy Rockwool: Fasady bez ograniczeń

Konkurs architektoniczny firmy Rockwool: Fasady bez ograniczeń

Firma Rockwool zaprasza projektantów do udziału w kolejnej edycji konkursu architektonicznego Zmień wizję w projekt. Hasło tegorocznej edycji to Fasady bez ograniczeń

Burdż al-Arab - Wieża Arabów. Autorzy: Tom Wright, WS Atkins PLC. Głowna nagroda w konkursie architektonicznym Rockwool - wyjazd do Dubaju. Fot. materiały prasowe Rockwool
Burdż al-Arab - Wieża Arabów. Autorzy: Tom Wright, WS Atkins PLC. Głowna nagroda w konkursie architektonicznym Rockwool - wyjazd do Dubaju. Fot. materiały prasowe Rockwool

Do konkursu architektonicznego Rockwool zgłaszać można projekty, w których wykorzystane zostały panele elewacyjne ROCKPANEL, system ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF

Konkurs obejmuje obiekty użyteczności publicznej, edukacyjne, oświatowe, komercyjne oraz budynki mieszkaniowe wielorodzinne. Do konkursu zgłaszać nie można domów jednorodzinnych.
Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2013

Nagroda w konkursie architektonicznym Rockwool Fasady bez ograniczeń
Nagrodą w tegorocznej edycji konkursu jest wyjazd do Dubaju, znanego z futurystycznej architektury, najwyższego budynku na świecie i aksamitnego piasku „palmowych wysp”. Planowany termin wyjazdu: listopad 2013.
Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:
* dwie nagrody w kategorii: projekty budynków z fasadami wentylowanymi z wykorzystaniem paneli elewacyjnych  ROCKPANEL
* dwie nagrody w kategorii: projekty budynków z wykorzystaniem systemu ociepleń ścian zewętrznych ECOROCK FF

Ponadto w konkursie architektonicznym fasady bez ograniczeń przyznane zostanie również wyróżnienie internautów dla projektu, który zdobędzie największą ilość głosów przyznanych w głosowaniu online, które odbędzie się na stronie www.konkurs.rockwool.pl. Internauci wyłonią jedną pracę konkursową, a nagrodą dla autora tej pracy będzie zestaw upominków ROCKWOOL.

Szczegóły na stronie www.konkurs.rockwool.pl.

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.