Architektura MuratorKonkursyKonkurs na koncepcję zagospodarowania otoczenia Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK

Konkurs na koncepcję zagospodarowania otoczenia Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK

Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji zagospodarowania otoczenia Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK przy Pasażu Wiecha w Warszawie.

Plac przed Warszawskim Pawilonem Architektury Zodiak
Ogólna wizualizacja pawilonu wraz z placem, Źródło: SARP

Przedmiotem konkursu jest koncepcja zagospodarowania otoczenia Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK przy pasażu Wiecha w Warszawie wraz ze scenariuszem funkcjonowania przestrzeni przed Pawilonem.

Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który w najpełniejszy sposób będzie odpowiadał potrzebom zagospodarowania placu jako wartościowej przestrzeni publicznej w centrum Warszawy służącej wydarzeniom i/lub ekspozycjom związanym z działaniem Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK.

Konkurs ma charakter otwarty i ideowy, jednak m.st. Warszawa deklaruje zamiar podpisania ze zwycięzcą umowy na wykonanie projektu wielobranżowego oraz realizacji projektu.

Terminy:

7 listopada 2014 - ogłoszenie konkursu
Do 15 stycznia 2015 - składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie
Do 22 stycznia 2015 - zaproszenie Uczestników do udziału w Konkursie przez Organizatora
Do 30 stycznia 2015 - możliwość zadawania pytań dotyczących Regulaminu Konkursu
Do 10 lutego 2015 - udzielanie odpowiedzi w sprawie Regulaminu Konkursu
Do 16 marca 2015 - składanie prac konkursowych
Pomiędzy 23 a 16 marca 2015 - obrady sądu konkursowego
31 marca 2015 - ogłoszenie rozstrzygnięcia konkursu

Nagrody:

1 nagroda: 12 000 zł brutto
2 nagroda: 8 000 zł brutto
3 nagroda: 5 000 zł brutto

Jury konkursu składa się z sędziów konkursowych:

· arch. Jakub Wacławek, OW SARP – Przewodniczący Sądu Konkursowego;
· arch. Marlena Happach, OW SARP – Sędzia Referent;
· arch. Dariusz Hyc, OW SARP;
· arch. Barbara Kaliszewska;
· arch. Marcin Mostafa, OW SARP;
· Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy;
· dr Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy;
· inż. Jędrzej Zdziechowski, Lafarge.

Organizator konkursu powołał zastępcę sędziego konkursowego:

· arch. Mateusza Świętorzeckiego, OW SARP.

Sekretarzem konkursu jest:

· dr Katarzyna Sadowy, OW SARP.

Więcej informacji na stronie: www.zodiak.warszawa.pl

Nagroda POLITYKI – finaliści 2020 Znamy finalistów Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2020. Swoje nominacje do tegorocznej edycji zgłosił także zespół redakcji „Architektura-murator”.
Rewitalizacja centrum Myszkowa – konkurs Gmina Myszków we współpracy z częstochowskim oddziałem SARP zapraszają do udziału w konkursie na koncepcję rewitalizacji centrum 30-tysięcznego Myszkowa w województwie śląskim. Składanie wniosków do 18 lutego.
Prezydent Szczecina unieważnił konkurs na plac Orła Białego! Jak informuje urząd miasta Szczecina, zwycięska koncepcja pracowni Orłowski Szymański Architekci nie będzie realizowana. Interes publiczny wymaga ponownej weryfikacji założeń, doprowadzenia do końca procedury pozyskiwania od wszystkich zainteresowanych ich uwag i propozycji – mówi zastępca prezydenta Daniel Wacinkiewicz.
Dwuetapowy konkurs na przebudowę siedziby Estrady Poznańskiej Estrada Poznańska ogłasza konkurs na przebudowę swojej siedziby w ponad stuletniej kamienicy przy ul. Masztalarskiej. Uczestnicy, których prace przejdą do II etapu otrzymają zwrot kosztów przygotowania koncepcji.
KoKA 2018, czyli konferencja o konkursach architektonicznych: FOTORELACJA W dniach 23-25 września w podkieleckich Chęcinach miała miejsce pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja o konkursach architektonicznych. W spotkaniu wzięło udział ponad 130 osób, nie tylko architekci, ale też przedstawiciele samorządów i biznesu. Wśród gości z zagranicy znaleźli się m.in. Thomas Vonier, przewodniczący UIA, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Rūta Leitanaitė, przewodnicząca Stowarzyszenia Architektów Litewskich i Hanna Bondar, była architekt miasta Kijowa.
Jak przeprowadzić modelowy konkurs architektoniczny: konferencja w Chęcinach Tylko do 31 sierpnia można rejestrować się do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji dotyczącej organizowania konkursów architektonicznych. W programie między innymi prezentacja dokonań fundacji Architectuur Lokaal, która z powodzeniem stosuje w Holandii korzystną dla architektów, inwestorów i społeczności lokalnych procedurę dwuetapowych konkursów o bardzo ograniczonym zakresie zadania w pierwszym etapie.